لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۴

پیشنهادچین به آمریکا برای مقابله با حملات سایبری


لی کچییانگ (Li Keqiang) نخست وزیر جدید چین ضمن رد اتهاماتی که آمریکا در مورد حملات سایبری علیه چین مطرح ساخته است می گوید دو کشور بهتر است از طرح اتهامات بی پایه و اساس علیه یکدیگر خودداری کنند و بجای آن به همکاری ومشارکت برای تقویت امنیت سایبری بپردازند.

آقای لی که امروز، یکشنبه، در پایان کار جلسات کنگره ملی خلق چین با خبرنگاران صحبت می کرد گفت چین نیز خود یکی از هدف های عمده در حملات سایبری است و چنین عملیاتی را حمایت نمی کند.

جیکوب لیو (Jacob Lew) وزیر جدید خزانه داری آمریکا برای مذاکراتی اقتصادی با چین که انتظار می رود حملات سایبری به کمپانی های آمریکائی نیز در دستور کار باشد، این هفته به چین می رود.

ماه گذشته گروه آمریکائی امنیت اینترنتی، موسوم به ماندیانت (Mandiant) ارتش چین را به سرقت انبوهی از اطلاعات از کامپیوترهای بیش از ۱۵۰ شرکت و تشکیلات آمریکائی متهم کرد.

چند شرکت عظیم آمریکائی فعال در تکنولوژی، از جمله اپل، فیس بوک و تویتر، اوایل سال جاری با حملات سایبری هکرها مواجه شده بودند.

روزنامه های نیویورک تایمز، وال استریت جرنال و واشینگتن پست نیز می گویند مورد حمله هکرهای مستقر در چین قرار گرفته اند.

چین امروز همچنین صحنه تعهد رئیس جمهوری جدید آن کشور برای تلاشی بیشتر در دستیابی به هدفی بود که وی آن را "رویای چین" نامید.

شی جین پینگ (Xi Jinping) در سخنرانی اختتامیه کنگره ملی خلق چین گفت برای تحقق این رویا چین باید راه و روش های چینی را بکار گیرد.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین اظهارات آقای شی را نقل کرد که گفته است وی با فساد مبارزه خواهد کرد و از مردم چین خواست زیاده روی و تجمل را کنار بگذارند.
XS
SM
MD
LG