لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

انفجار بمب دست‌ساز در مقابل سفارت آمریکا در پکن؛ فقط مهاجم زخمی شد


حضور ماموران پلیس و نیروهای امنیتی چین در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در پکن، پس از انفجار یک بمب دست ساز کوچک - ۴ مرداد ۱۳۹۷
حضور ماموران پلیس و نیروهای امنیتی چین در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در پکن، پس از انفجار یک بمب دست ساز کوچک - ۴ مرداد ۱۳۹۷

پلیس چین و سخنگوی سفارت ایالات متحده در پکن روز پنجشنبه اعلام کردند یک جوان چینی بمب دست‌ساز کوچکی را مقابل ساختمان سفارت آمریکا در پایتخت منفجر کرد، که غیر از زخمی شدن خود او، خسارت دیگری به دنبال نداشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس پکن با انتشار بیانیه‌ای فرد بمب‌گذار را با نام خانوادگی «ژیانگ» معرفی کرده و گفته او ۲۶ ساله و اهل تانگلیائو شهری در «مغولستان داخلی» چین است، که هم مرز با جمهوری مغولستان و روسیه است.

انفجار حدود ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت محلی رخ داد و انگیزه مهاجم هنوز مشخص نیست. بنا بر اعلام پلیس چین، دست وی به دلیل انفجار بمب دست‌سازی که با استفاده از مواد محترقه آتش بازی درست شده بود، آسیب دیده است.

یکی از سخنگویان سفارت آمریکا در پکن، که به نوشته آسوشیتدپرس نخواست هویتش فاش شود، گفته است که انفجار این بمب کوچک هیچ خسارتی به ساختمان وارد نکرده و به هیچ کدام از کارکنان و مراجعین سفارت نیز آسیبی نرسیده است.

تحقیقات پلیس و نیروهای امنیتی چین در مورد این حادثه همچنان در جریان است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG