لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۸

حمله تروریستی به کاشغر در چین


حمله تروریستی به کاشغر در چین
حمله تروریستی به کاشغر در چین

مقام های محلی در چین می گویند مسلمانان افراطی که در پاکستان آموزش دیده اند مسئول حملات اخیر به منطقه نا آرام سین جیانگ هستند. به گفته مقام های استان سین جیانگ، روز یکشنبه گروهی تروریست با حمله مسلحانه به یک رستوران، در شهر کاشغر صاحب رستوران و یک گارسون را کشتند و پس از آن نیز افراد مسلح نامبرده به سوی مردمی که در حال گذر بودند شلیک کرده و سپس ساختمان را به آتش کشیدند.

بر اساس اطلاعیه ای که در وبسایت فرمانداری شهر کاشغر منتشر شده، پلیس موفق به کشتن ۵ تن از مهاجمان و بازداشت ۴ نفر دیگر شده است. پلیس می گوید بازداشت شدگان اعتراف کرده اند که دست کم یکی از آنان برای ساخت بمب در پایگاه های ترکستان شرقی متعلق به پاکستان آموزش نظامی دیده بود.

جنبش اسلامی ترکستان شرقی یک سازمان غیر قانونی است که خواهان استقلال منطقه سین جیانگ چین است. سین جیانگ محل زندگی اقوام اویغور است. اویغورها اغلب مسلمانند و از اینکه تحت قوانین دولت مرکزی چین زندگی می کنند ناراضی هستند. مقام های محلی کاشگر هیچ مدرکی برای تایید مستقل این خبر در اختیار خبرگزاری ها قرار نداده اند. به گفته آنان، روز شنبه نیز حمله مشابه دیگری در کاشغر منجر به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد.

XS
SM
MD
LG