لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۴

انتشار تصاویری از تنیسور ناپدیدشده چینی؛ انجمن تنیس زنان: نگرانی‌ها برطرف نشده است


پنگ شوآی - ۲۰۱۷
پنگ شوآی - ۲۰۱۷

طبق عکس‌های رسمی منتشر شده از یک تورنمنت تنیس در پکن، پنگ شوآی، تنیسور برجسته چینی که هفته‌ها بی‌خبری از محل نگهداری او سبب بروز نگرانی بین‌المللی شده بود، روز یکشنبه در این تورنمنت حضور داشته است.

رویترز می‌نویسد که بر اساس تصاویر منتشر شده در صفحه رسمی «وی چت» این تورنمنت، پنگ را می‌توان در میان مهمانان رقابت‌های فینال تنیس نوجوانان با کت آبی تیره و شلوار سفید مشاهده کرد.

از زمانی که او در دو نوامبر در شبکه‌‌های اجتماعی چین گفت که معاون سابق نخست وزیر ژانگ گائولی او را مجبور به ارتباط جنسی کرد و بعدا نیز آنها هر از گاهی با یکدیگر رابطه داشتند، از او به طور علنی خبری نبود.

نه ژانگ و نه دولت چین در مورد ادعای او اظهار نظری نکرده اند. مطالبی که پنگ در شبکه اجتماعی منتشر کرد نیز به سرعت حذف شد و دسترسی به این مطلب در اینترنت، که به شدت در چین سانسور شده است، ‌مسدود شد.

پیشتر نهادهای بین المللی تنیس در جهان نسبت به شرایط ستاره چینی تنیس ابراز نگرانی کرده بودند و «انجمن تنیس زنان» نیز تهدید کرد که تورنمنت‌ها را از چین خارج کند. ایالات متحده و بریتانیا نیز خواستار ارائه شواهدی از محل حضو پنگ شده‌اند و اینکه او در امنیت است.

سخنگوی «انجمن تنیس زنان» از طریق ایمیل به رویترز گفت که عکس‌ها و فیلم‌های ویدیویی از پنگ که روز یکشنبه منتشر شد «ناکافی» است و نگرانی‌های این نهاد را برطرف نمی‌کنند.

XS
SM
MD
LG