لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

شمار تلفات زمین‌لرزه چین از مرز ۴۰۰ نفر گذشت


گروهی از روستائیان زلزله‌زده لودیان در استان «یون نان» چین در حال استراحت – ۱۳ امرداد ۱۳۹۳
گروهی از روستائیان زلزله‌زده لودیان در استان «یون نان» چین در حال استراحت – ۱۳ امرداد ۱۳۹۳

مقام‌های چین اعلام کردند شمار قربانیان زمین‌لرزه ۶ و یک دهم ریشتری که روز یکشنبه مناطق کوهستانی استان «یون نان» در جنوب غربی آن کشور را لرزاند، به ۴۱۰ نفر رسید.

در اثر این زمین‌لرزه بیش از ۱۸۰۰ نفر نیز مجروح شدند و امدادگران در منطقه به دنبال افراد ناپدید شده‌ای هستند که تعداد آنها ۱۲ نفر اعلام شده است.

رئیس گروه امداد ونجات اعزامی به محل حادثه گفته است امدادگران، عملیات جستجو را تا یافتن همه افراد ناپدید شده ادامه خواهند داد. حدود ۱۸ هزار امدادگر به منطقه اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی چین، شین‌هوا، حدود ۸۰ هزار خانه در اثر این زمین‌لرزه کاملاً تخریب شده و ۱۲۴ هزار خانه دیگر آسیب دیده است.

کمک‌های اولیه برای مردم زلزله‌زده در منطقه ارسال شده و به گفته مسئولان چینی کمک‌های بیشتری نیز در راه است. پکن هزاران تخته چادر، آب، غذا، و دیگر اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان را به منطقه فرستاده است.

در همین حال پیش‌بینی می‌شود در چند روز آینده در این منطقه باران ببارد، که می‌تواند عملیات جستجو و امدادرسانی را با مشکل روبرو کند.

تلویزیون دولتی چین، سی.سی.تی.وی گزارش داد زمین‌لرزه «یون نان»، قویترین زلزله در ۱۴ سال گذشته در این استان بوده است. این منطقه از جنوب غربی چین زلزله‌خیز بوده و معمولا شاهد وقوع زلزله‌های قدرتمندی است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در سال ۱۹۷۰ میلادی، زلزله‌ای به قدرت ۷ و ۷ دهم در مقیاس ریشتر این استان را لرزاند و موجب کشته شدن دست کم ۱۵ هزار نفر شد، و سه سال بعد زمین لرزه دیگری به قدرت ۷ و یک دهم ریشتر در آن استان رخ داد که جان هزار و ۴۰۰ نفر را گرفت.

سال ۲۰۱۲ نیز در یک اثر وقوع زلزله دیگر در همین استان «یون نان» دست کم ۸۰ نفر کشته شدند.

XS
SM
MD
LG