لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۳

فیلم چینی «گرگ جنگجو» در فهرست پرفروش ترین فیلم‌های جهان


میزان فروش جهانی دومین قسمت «گرگ جنگجو» به هفتصد میلیون دلار رسید و به این ترتیب این فیلم چینی به فهرست پرفروش ترین آثار سینمایی جهان اضافه شد.

این فیلم حادثه ای را «وو جینگ» کارگردانی کرده و یکی از موفق ترین تولیدات سینمای چین محسوب می شود که فروش حیرت انگیزی در گیشه داشته است.

گرگ جنگجو داستان یک مأمور ویژه پلیس چین است که برای نجات جان اهالی یک روستای کوچک، به جنگ تروریست های بین المللی می رود و درگیر ماجراهای مختلفی می شود.

فیلم ترکیبی است از زد و خورد، تعقیب و گریز، تیراندازی، انفجار و هنرهای رزمی که با بودجه قابل توجهی ساخته شده و در آن علاوه بر «وو جینگ» چهره هایی چون «فرانک گریلو»، «سلینا جید»، «وو گانگ» و «ژانگ هان» حضور دارند.

گرگ جنگجو هفته گذشته بیش از ۸۳ میلیون دلار فروخت و در بازار جهانی، آثاری چون «آنا بل» و «دانکرک» را هم پشت سرگذاشت.

این فیلم در بصورت گسترده در سینماهای چین و کشورهای اطراف اکران شده و بصورت محدود در سینماهای آمریکا و کشورهای اروپایی در دسترس علاقمندان است.

گرگ جنگجو با فروش هفتصد میلیون دلاری در دو هفته، به جمع یکصد فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان پیوست، این نخستین اثر غیر هالیوودی است که وارد این جدول می شود.

در سال های اخیر تولیدات سینمای چین بصورت چشمگیری افزایش یافته و فیلم های این کشور از فروش قابل توجهی به ویژه در چین برخوردارند.

بر اساس آمار موجود، سهم سینمای چین در بازار جهانی، سال گذشته چهار درصد افزایش یافته و شرکت های فیلمسازی این کشور برنامه های مفصلی برای حضور بیشتر در این عرصه دارند.

احداث سینماهای مجهز و پیشرفته در شهرهای بزرگ و کوچک چین، یکی از دلایل مهم افزایش میزان فروش فیلمها در این کشور است، تا جایی که حتی شرکت های فیلمسازی هالیوود، بسیاری از محصولات بزرگ خود را ابتدا در چین اکران می کنند و توجه خاصی به این بازار پر منفعت دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG