لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

بازداشت نسخه چینی "جک قاتل" بعد از ۳۰ سال؛ او دنبال زنان با لباس قرمز بود


نام جک قاتل یا جک قصاب را شنیده اید؟ نام مستعار قاتلی است که بیش از یک قرن پیش در محله فقیر نشین در شهر لندن چندین زن را کشته بود. حال یک نسخه چینی او، بعد از ۳۰ سال شناسایی و دستگیر شده است.

یک شهروند چینی که به دلیل سبک خاص کشتن قربانیانیش لقب "جک دِ ریپر" یا "جک قاتل" را گرفته بود، سرانجام بازداشت شد.

جک قاتل نسخه اصلی و انگلیسی، یک قاتل زنجیره ای در لندن بود که هرگز هویتش آشکار نشد. او در اواخر قرن نوزدهم زنان فاحشه را هدف قرار می داد. گردن آنها را می برید و بخشهایی از اندامشان را نیز از بدن جدا می کرد.

قاتل زنجیره ای چین هم به دلیل قتلهایش به همین سبک عنوان "جک قاتل" را گرفته. گائو چِنگیانگ ۵۲ ساله روز جمعه بازداشت شد. او صاحب یک فروشگاه مواد غذایی است و با کمک همسرش فروشگاه را اداره می‌کند.

گائو از حدود ۳۰ سال پیش شروع به کشتن قربانیانش کرد. گفته می شود بیشتر قربانیان زنانی بودند که لباس قرمز به تن داشتند. اما در بین آنها یک دختر ۸ ساله هم وجود داشته. گائو به کشتن ۱۱ زن اعتراف کرده که بین سالهای ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۲ رخ داده اند.

در سال ۲۰۰۴ پلیس بای-یین، جایی که قتلها رخ داده اند، یک جایزه ۲۰۰ هزار یوانی – برابر با حدود ۳۰ هزار دلار امروز – برای اطلاعات در مورد قاتل زنجیره ای تعیین کرد. در ماه مارس امسال با استفاده از تکنولوژی جدید دی‌ان‌ای یافته های تازه ای به دست آمد که به پیدا کردن گائو چِنگیانگ منجر شد.

XS
SM
MD
LG