لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۵

توافق رهبران اینترنت چین علیه پخش اطلاعات مضر


توافق رهبران اینترنت چین علیه پخش اطلاعات مضر
توافق رهبران اینترنت چین علیه پخش اطلاعات مضر

رسانه های دولتی چین می گویند روسای بزرگترین شرکت های اینترنتی و فناوری چین موافقت کرده اند به دولت کمونیست آن کشور برای جلوگیری از پخش اطلاعات زیانبار در اینترنت کمک کنند.

شین هوا خبرگزاری رسمی چین می گوید این توافق روز شنبه در پایان سمینار سه روزه ای در پکن حاصل شد که دولت برای تبادل نظر با رهبران غول تجاری اینترنتی علی بابا و گرداننده موتور جستجوگر بایدو و شبکه اینترنتی سینا ترتیب داده بود.

شین هوا می گوید رهبران این شرکت ها موافقت کردند ضمن اشاعه و گسترش اطلاعات اینترنتی حاوی مفاهیمی مثبت از پخش شایعات، تصاویر قبیح و اطلاعاتی که به تقلب و کلاه برداری بیانجامد و یا برای کشور زیان بخش باشد، جلوگیری کنند.

برگزار کننده این جلسات اداره اطلاعات اینترنتی چین بود، که یکی از نهادهای ناظر و تنظیم کننده مقررات اینترنتی در آن کشور است.

شین هوا می گوید وزیر اطلاعات تکنولوژی در جلسه همین سمینار گفت شرکت های اینترنتی باید سرمایه گذاری های خود را در امور مرتبط با ردیابی ها افزايش دهند.

نگرانی حکمرانان کمونیست در چین از گسترش رسانه های اجتماعی و بلاگ هایی که به استفاده کنندگان فرصت می دهد ضمن ابراز عقیده، نارضایی های اجتماعی شان را نیز مطرح کنند رو به افزایش است. چنین وب سایت هایی گاه به اصطلاح از زیر نظارت و سانسور دولتی در می روند. رهبران چین ماه گذشته عهد کردند کنترل خود را بر اینترنت بیشتر کنند.

XS
SM
MD
LG