لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

چین، عمده ترین خریدار طلای جهان


تازه ترین گزارش مجمع جهانی طلا حاکی است چین بزرگترین خریدار طلای جهان است و رکورد هند را در این خصوص شکسته.

تازه ترین گزارش مجمع جهانی طلا که روز سه شنبه انتشار یافته، حاکی از آن است که چین بزرگترین خریدار طلای جهان است و طی سال اخیر رکورد هند را در این خصوص شکسته است.

تاکنون هند بزرگترین مصرف کننده طلای جهان به شمار می رفت، اما روز سه شنبه مجمع جهانی طلا اعلام کرد که با توجه به اعمال محدودیت های تازه برای خرید طلا از سوی هند، طی سال اخیر چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلا در جهان شناخته شده و در این خصوص از هند پیشی گرفته و میزان طلای خریداری شده توسط چین بیش از هند گزارش شده است.

این مجمع بین المللی در گزارش روز سه شنبه خود به میزان خرید طلا توسط چین طی سال گذشته اشاره کرده و آن را ۱۰۶۶ تن اعلام کرده، در حالی که میزان طلایی که توسط هند خریده شده، ۹۷۵ تن گزارش شده است.

مجمع جهانی طلا که مقر آن در لندن است، می گوید مصرف کنندگان طلا طی سال اخیر به میزان خرید شمش و سکه نیز افزوده اند و بزرگترین مصرف کنندگان طلای جهان را چین، تایلند و ترکیه معرفی کرده است.

گفتنی است که بهای طلا از سال ۲۰۱۱ تاکنون به طور آهسته اما پیوسته ای کاهش یافته و به رغم ثبات نسبی ارزش این فلز در بازار جهانی، مبلغ خرید و فروش آن پایین تر از سه سال پیش است.
XS
SM
MD
LG