لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۶

صادرات چین بیش از هفت درصد افزایش یافت


ارزش حجم تجارت خارجی چین در ماه اوت بیش از ۷ درصد رشد داشت، و مازاد تجارت خارجی این کشور با بالاترین سطح خود در هفت ماه گذشته رسید.

ارزش حجم صادرات و وارات چین در دوازده ماه پیش از ماه اوت میلادی (ماه گذشته) حدود ۷ درصد رشد داشت، و مازاد تجارت خارجی این کشور به بالاترین سطح خود در هفت ماه گذشته رسید.

اداره کل گمرکات چین با صدور بیانیه ای روز یکشنبه گفت که از ماه اوت سال میلادی گذشته تا اوت امسال بر ارزش حجم صادرات چین ۷ و ۲ دهم درصد، یعنی ۱۹۰ میلیارد و ۶۱ هزار دلار، افزوده شد.

همین اداره میافزاید ارزش حجم صادرات چین در ماه میلادی گذشته ۲ و یک دهم درصد نسبت به ماه پیش خود بالا رفت.

در بیانیه اداره کل گمرکات چین همچنین آمده است که ارزش حجم واردات چین نیز از ماه اوت سال میلادی گذشته تا اوت امسال ۷ درصد رشد داشته است.

اداره کل گمرکات چین میگوید ارزش کل حجم تجارت خارجی چین، یعنی ارزش کل حجم صادرات و واردات، در ماه اوت نسبت به ماه مشابه خود در سال گذشته ۷ و یک دهم درصد رشد داشته، که به ۳۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بالغ میشود.

بموجب بیانیه اداره کل گمرکات چین، ارزش مازاد برابری تجارت خارجی این کشور، یعنی ارزش اضافه صادرات نسبت به واردات چین، از ماه اوت ۸ و ۴ دهم درصد، معادل با ۲۸ میلیارد و ۵۲۹ میلیون دلار توسعه یافته و به بالاترین سطح خود در سال میلادی جاری رسید.

گزارش اداره کل گمرکات چین حاکی است که در ماه اوت ارزش حجم تجارت خارجی چین با اتحادیه اروپا، بزرگتری طرف تجاری پکن، ۳ و ۲ ده دهم درصد، با آمریکا، دومین طرف تجاری بزرگ این کشور، ۹ و ۲ دهم درصد، و با کشورهای عضو مجمع منطقه ای اتحاديه کشورهای جنوب شرق آسيا، موسوم به آسه آن، ۱۳ و سه دهم درصد رشد داشته است.

ژانگ لیگون، پژوهشگر مرکز پژوهشی شورای دولتی، بهبود صادارت چین را ناشی از ثبات ارزش برابری یوآن، واحد پولی چین، و سیاستهای اقتصادی دولت، و نشانگر بازسازی صاداراتی چین خوانده است.
XS
SM
MD
LG