لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

زمین لرزه در چین دست کم ٢۴ کشته برجا گذاشت


زمین لرزه در چین دست کم ٢۴ کشته برجا گذاشت
زمین لرزه در چین دست کم ٢۴ کشته برجا گذاشت

مقامات چینی می گویند صدها خانه و ساختمان بر اثر زلزله خراب شده اند و دست کم ٢۴ نفر در جنوب غربی استان يوننان، نزدیک به مرز با برمه کشته شده اند.

رسانه های دولتی چين می گویند بیش از ۲۰۰ نفر هنگام وقوع زمین لرزه در بعد از ظهر پنجشنبه در منطقه يينگ جی آنگ Yingjiang مجروح شدند. هیچ گزارشی در مورد خسارات و تلفات احتمالی زمین لرزه در برمه در دست نيست.

عکس های منتشر شده از صحنه، پلیس و امدادگران را در حالی نشان می دهد که با دستان خالی خاک و خرابه را کنار می زدند تا بازماندگان را از زیر آوار نجات دهند. قسمت هایی از یک سوپرمارکت و یک هتل فرو ريختند، و ويديو رديفی از مجروحينی را که روی پتو در پياده رو قرار داده شده بودند، نشان می داد.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد: زلزله به شدت ۵ مميز ۴ دهم درجه به مقياس ريشتر و مرکز آن در حدود ۲۵۰ کیلومتری جنوب غربی شهر دالی در استان یوننان، و در حدود ۳۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهر ماندالای در برمه بوده است. بر اساس اعلام اين سازمان عمق زلزله حدود ۳۵ کیلومتربوده است، اين در حالی است که گزارش های منتشره از چین عمق زلزله را تنها ۱۰ کیلومتر اعلام کردند.

خبرگزاری رسمی چين، شین هوآ ، منطقه را به عنوان کمربند زلزله خیز که بیش از هزار لرزش در ماه های اخیر داشته است، توصیف می کند.

XS
SM
MD
LG