لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

ژنرال چینی متهم به فساد خود را حلق آویز کرد


ژنرال ژانگ یانگ (چپ) به دست داشتن در فساد مالی متهم شده بود.
ژنرال ژانگ یانگ (چپ) به دست داشتن در فساد مالی متهم شده بود.

ژنرال بلندپایه چین کمونیست که به اتهام دست داشتن در فساد مالی مورد بازجوئی قرار داشت خودکشی کرد.

سی ان ان به نقل از شین هوا خبرگزاری دولتی جین گزارش داد جسد ژنرال ژانگ یانگ، رئیس شاخه سیاسی نیروهای مسلح چین در خانه اش پیدا کردند.

ارتش در حال بررسی رابطه ژنرال یانگ با دو تن از معاونان کمیسیون نظامی مرکزی چین بودند.

این افراد در راستای سیاست مبارزه با فساد به رهبری شی جین پینگ رئیس جمهوری مورد پیگرد قانون قرار داشتند.

بازجویان در بررسی های خود به موارد نقض جدی انضباط حزبی، قانون شکنی و رشوه گیری و حجم عظیم پولشوئی در پرونده ژنرال یانگ برخورد کردند.

به ژنرال اجازه داده شده بود در حین بازرسی در خانه خودش اقامت داشته باشد. وی عضو کمیسیون نظامی مرکزی بود که ارتش دو میلیونی چین را اداره می کند. در اجرای سیاست مبارزه با فساد رئیس جمهوری تا کنون بیش از ۱۴ میلیون مقام چینی مجازات شده اند.

مقامهای حزب کمونیست، تنها حزب چین که حکومت را از اواخر دهه ۱۹۴۰ برعهده دارد، بتازگی به موارد گسترده فساد در رده های بالای حزبی اشاره کرده و می گویند متخلفان از چنگال عدالت فرار می کنند. هفته پیش «لو وی» معمار اینترنت چین و مسئول اعمال سانسور در اینترنت به اتهام تخلف و نقض انضباط کاری و حزبی مورد بازجوئی قرار گرفت.

شی جین پینگ به خاطر مبارزه با «ببرها» و «مگس ها» یا به اصطلاح، دانه درشت ها و آفتابه دزدها، مورد تحسین قرار گرفته اما مخالفان وی را متهم می کنند که با دستاویز مبارزه با فساد دارد پایه های قدرتش را در حزب و دولت مستحکم می سازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG