لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۱

دادگاه رسيدگی به اتهامات همسر سياستمدار در چين


دادگاهی در چین اعلام کرد، همسر بو شيلای، سیاستمدار رسوا شده، روز پنجشنبه اتهام قتل علیه وی در دادگاه را انکار نکرد.

یک مقام دادگاه گفت: دادستان، گو کالای را به فريب نیل هی وود، تاجر بریتانیایی، و کشاندن او به هتلی در جنوب غربی شهر چونگ کینگ در ماه نوامبر گذشته و سپس مست و مسموم کردن او متهم کرد. این اولین بار است که مقامات چینی جزئیات اتهام نقش خانم گو در مرگ تاجر بريتانيايی و شریک تجاری او در آن زمان را فاش می کنند.

رسانه های مستقل اجازه ورود به دادگاه را نداشتند. این مقام دادگاه به نقل از دادستان گفت که خانم گو "مقصر اصلی" بود در حالی که پيشخدمت او شريک جرم در اين ماجری بوده است. خانم گو برای اولين بار در چندين ماه گذشته در ويدويوهای پخش شده از تلویزیون دولتی درمورد جلسه دادگاه ديده می شد.

این مقام دادگاه افزود: دادستان ها بر این باورند که آقای هی وود پس از نوشیدن مشروبات الکلی با حال تهوع دچار شده و از خانم گو درخواست آب آشاميدنی کرده است. او گفت در آن زمان خانم گو، سم آماده شده توسط پيشخدمتش را در دهان هی وود ريخته است. این مقام همچنين گفت که خانم گو به اتهامات اعتراض نکرده است، و هنوز دفاعيات خود را نيز به دادگاه ارائه نداده است.

خانم گو با حکم احتمالی اعدام مواجه است. تاریخ صدور حکم، اعلام نشده است، اما به گفته مقامات، چهار افسر پلیس روز جمعه با اتهام تلاش برای سرپوش گذاشتن بر ارتکاب اين جرم مواجه خواهند شد.

بو شيلای یک مقام شناسا در حزب کمونیست چين بود، اما پس از اتهامات عليه همسرش از سمت رييس حزب چونگ کینگ کنار گذاشته شد.
XS
SM
MD
LG