لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۵

تحلیلگران: بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۰ زمینه جبران ضرر سال ۲۰۰۹ را برای خودروسازان فراهم خواهد کرد


احتمالاً بازار چین در صنایع خودروسازی آمریکا در سالهای آتی نقش قابل ملاحظه ای ایفا خواهد کرد

تحلیلگران معتقدند بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۰ میلادی زمینه جبران ضرر سال ۲۰۰۹ را برای خودروسازان، فراهم خواهد کرد.

ریچارد هدلند که سردبیر یک نشریه است می گوید رمز موفقیت در سال ۲۰۱۰ میلادی، واژه سبز است

به اعتقاد ریچارد هدلند روند خودروسازی در سال ۲۰۱۰ نیز در مسیر تولید ماشین های زیست محیطی، ادامه پیدا خواهد کرد؛ و تمرکز بر کاهش مصرف سوخت و تولید گاز کربنیک، خواهد بود.

در حالیکه خودروهای هایبرید یا دو سوختی مدتهاست وارد بازار شده و جای خود را در بین خریداران جوان باز کرده اند، خودروسازان نسبت به چشم انداز انواع هایبرید خودروهای لوکسی نظیر بی ام و و مرسدس بنز نیز ابراز خوشبینی کرده اند.

تحلیلگرانی نظیر دن استرانگ سردبیر نشریه اتو اکسپرس عوامل دیگری از جمله رنگ های جدید و استفاده از تکنولوژی پیشرفته را در جلب توجه خریداران اتومبیل، مؤثر می دانند.

به گفته دن استانگ شاید مهمترین تغییرات احتمالی در صنایع خودروسازی در سال آینده، نقش چین خواهد بود که برغم رکود اقتصادی جهانی در سال ۲۰۰۹ میزان فروش خودرو در آن کشور با رشد ۳۰ درصدی، مواجه بوده است.

تازه ترین گزارش ها حاکیست بازار فروش اتومبیل در چین از آمریکا نیز بزرگتر است. این تغيير می تواند به آن معنی باشد که با رشد اقتصاد جهانی، بازار چین در صنایع خودروسازی آمریکا در سالهای آتی، نقش قابل ملاحظه ای ایفا کند.

XS
SM
MD
LG