لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۸

روز بی طلای چینیها


روز بی طلای چینیها
روز بی طلای چینیها

چین امروز به یک مدال طلای دیگر در چهاردهمین دورذه رقابتهای شنا شیرجه واترپولو و آبهای آزاد قهرمانی جهان دست یافت.

اما چینی های میزبان دیروز دستشون از مدال کوتاه ماند. در پنجمین روز مسابقات ورزشهای آبی که در شانگهای چین برگزار میشود. در شنای ده کیلومتر آزاد مردان، مدال طلا به شناگر یونانی رسید. اسپیروس جیانیوتیس با زمان یک ساعت و ۵۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه و ۷ صدم ثانیه زودتر از حریفان به خط پایان رسید تا مدال طلای این رشته رو به دست بیاره. پس از او هم توماس لورز آلمانی و سرگئی بولشاکوف روس به ترتیب دوم و سوم شدند و هر سه جواز حضور در مسابقات سال بعد المپیک ۲۰۱۲ لندن رو به دست آوردند.

مسابقه بعدی، شنای ریتمیک زنان بود. ناتالیا ایشنکوی روس که در شنای هماهنگ تیمی هم به طلا رسیده بود در این رشته هم با کسب ۹۸ و ۵۵ صدم ثانیه، مدال طلا رو از دقبا ربود. این سومین مدال طلای ایشنکو در مسابقات امسال و سیزدهمین عنوان قهرمانی جهان او بود. پس از ایشنکو آندره آ فوئنتس از اسپانیا و سان ونیان چینی مدالهای نقره و برنز رو از آن خود کردند.

همچنین در این روز در رقابتهای مرحله گروهی واترپلوی مردان، و از گروه یک مونته نگرو در برابر اسپانیا به برتری رسید. مونته نگرو موفق شد حریفش را با نتیجه نزدیک ۹ بر ۷ پشت سر بذاره. البته مونته نگرو در دیدار بعدی خودش در مقابل مجارستان قهرمان سابق جهان با نتیجه نزدیک ۱۰ به ۱۱ مغلوب شد در نیمه نهایی شیرجه از سکوی ۱۰ متر زنان، هم هو یادان با کسب ۴۰۳ و ۶۵ صدم امتیاز، هم تیمی اش چن رولین رو مغلوب کرد و به همراه یازده شیرجه روی دیگه به فینال این مسابقات راه پیدا کرد. در جدول مدالها چین با مدال طلایی که امروز بدست آورد با ۷ طلا ۷ نقره و یک برنز صدرنشین است و روسیه و یونان به ترتیب دوم سوم هستند.

XS
SM
MD
LG