لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۸

استنباط پرز از سخنان اوباما در باره ایران


شیمون پرز، رئیس جمهوری اسراییل روز پنج شنبه (٢١ مارس) در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت در صورتی که هیچ یک از گزینه های دیپلماتیک برای توقف فعالیت های اتمی ایران کارساز نباشند، پرزیدنت اوباما آماده است تا به ایران حمله نظامی کند.

آقای پرز در مصاحبه اختصاصی با فاکس نیوز تاکید کرده است «حمله آخرین گزینه است».

او معتقد است بر پایه گفتگوهای خصوصی که روز چهارشنبه (٢٠ مارس) با آقای اوباما داشته و براساس اظهارنظرهای علنی که در کنفرانس های خبری جداگانه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل داشته به این نتیجه رسیده است که دولت اوباما در صورت لزوم برای اقدام نظامی علیه ایران آماده است.

آقای پرز گفته است «آمریکا ترسو نیست» و در صورتی که همه گزینه های دیپلماتیک با بن بست برخورد کنند، پرزیدنت اوباما دستور حمله نظامی ایالات متحده به ایران را صادر خواهد کرد.

شیمون پرز، رئیس جمهوری ٨٩ ساله اسراییل به فاکس نیوز گفته است «آمریکا واقعاً در پی صلح است، اما اگر کسی صلح و آرامش را در معرض تهدید قرار دهد، برای مقابله با آن ترسی به دل راه نخواهد داد».

این دولتمرد اسراییلی گفته است سالیان سال تجربه آشنائی با رهبران ایالات متحده به او ثابت کرده است که روسای جمهوری آمریکا بدون ارزیابی دقیق و اندیشه عمیق نسبت به اظهارات خود، مسئله ای را مطرح نمی کنند و گفته های روز چهارشنبه آقای اوباما و ابراز آمادگی او برای اعمال زور و حمله نظامی به ایران در صورت ضرورت یکی از این موارد است.

آقای اوباما در کنفرانس خبری مشترک خود با نتانیاهو گفت «برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی» هر اقدام لازم را به عمل خواهد آورد.
XS
SM
MD
LG