لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

پلیس شیلی خانه یک مرد مصری را جستجو کرد


به گفته پلیس شیلی، آنها خانه مردی را که می گویند دوست مرد پاکستانی است که پیشتر در سفارت آمریکا در سانتیاگو دستگیر شد، جستجو کردند.

رسانه های شیلی روز پنجشنبه به نقل از مقامات گفتند آنها با یک مرد مصری مصاحبه کردند و ماموران به جستجوی خانه او پرداختند. مقامات رسما در این باره اظهار نظر نکرده اند.

پلیس می گوید مرد پاکستانی، که محمد سیف الرحمان خان ۲۸ ساله معرفی شده است، روز دوشنبه پس از آن که دستگاه های تجسس امنیتی در سفارت آمریکا رگه هایی از مواد منفجره بر روی لباس او پیدا کرد، دستگیر شد.

سفیر پاکستان در شیلی می گوید سفارت آماده است حمایت قانونی برای مظنون فراهم آورد، و اضافه می کند مدرکی در دست نیست که نشان دهد او با تروریست ها ارتباط دارد.

مظنون برای رسیدگی به مشکلات ویزایی خود وارد سفارت شده بود. رسانه های محلی می گویند او از ماه ژانویه برای مطالعه توریسم در شیلی بوده است و در یک هتل کار می کرده است.

در واشنگتن، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت ایالات متحده با مقامات شیلی کاملا همکاری خواهد کرد، با این حال از هیچ ارتباطی بین دستگیری مرد پاکستانی در شیلی و بمب گذاری نافرجام اخیر در نیویورک اطلاعی ندارد.

XS
SM
MD
LG