لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۶

پایان حفاری یک استوانه برای نجات معدنچیان در شیلی


پایان حفاری یک استوانه برای نجات معدنچیان در شیلی
پایان حفاری یک استوانه برای نجات معدنچیان در شیلی

ناجیان و امدادگران در شیلی، کار حفاری یک استوانه فرار برای ۳۳ معدنچی را که بیش از دو ماه در زیر زمین به دام افتاده بودند تمام کرده اند، و مقامات می گویند بیرون کشیدن آنها می تواند ظرف چند روز آغاز شود.

یک مته بامداد شنبه به معدن رسید، و استوانه ای با پهنای کافی برای قرار دادن یک کپسول ویژه فرار به وجود آورد. آژیر به صدا در آمد، اعضای خانواده های به دام افتادگان فریاد شادی کشیدند و پرچم ها را به اهتزاز در آوردند.

یک مدیر عملیات حفاری، کاری را که انجام گرفته است «استثنایی و شگفت انگیز» نامید.

وزیر معدن شیلی حفر استوانه را گام مهم جدیدی در روند نجات معدنچینان دانست، با این حال گفت کار زیادی در پیش است. او خواهان آرامش شد، و اظهار داشت معدنچیان و خانواده های آنها به خوبی از روندی که جریان دارد و زمان انجام آن، آگاه هستند. او افزود کارشناسان پیش از بیرون آوردن یک به یک معدنچیان، ناچار خواهند بود تصمیم بگیرند چه مقداری از استوانه باید با آهن تقویت شود.

معدنچیان از اوائل اوت، زمانی که بخشی از معدن فرو ریخت در عمق بیش از ۶۰۰ متری زیر زمین محبوس بوده اند. در این مدت از طریق استوانه های تدارکاتی کوچک، غذا، آب، وسائل بازی، نامه و کالاهای دیگر برای آنها فرستاده شده است.

یک تیم ۱۶ نفری از پیراپزشکان و کارشناسان نجات برای کمک به بیرون آوردن معدنچیان آماده شده اند. مقامات می گویند برخی از اعضای تیم برای آسان ساختن خروج معدنچیان در زیر زمین به آنها خواهند پیوست.

XS
SM
MD
LG