لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

آتش سوزی در کمپ ترک اعتیاد در لنگرود با ۳۲ کشته؛ مدیر مرکز بازداشت شد


معاون سیاسی استاندار گیلان علت آتش‌سوزی را آتش گرفتن بخاری عنوان کرده و گفته است که «پس از آتش سوزی، حریق به‌پرده سرایت کرد و بعد از آن، آتش ‌کل ساختمان را در بر گرفت.»
معاون سیاسی استاندار گیلان علت آتش‌سوزی را آتش گرفتن بخاری عنوان کرده و گفته است که «پس از آتش سوزی، حریق به‌پرده سرایت کرد و بعد از آن، آتش ‌کل ساختمان را در بر گرفت.»

در پی آتش سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود که ۳۲ کشته و تعدادی مصدوم بر جای گذاشت، مدیر این مرکز بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسماعیل صادق نیارکی، رئیس کل دادگستری استان گیلان، از دستگیری مدیر مرکز ترک اعتیاد منطقه کلیدبر در شهرستان لنگرود خبر داد.

محمد جلایی، معاون سیاسی استاندار گیلان، نیز علت آتش‌سوزی را در بررسی‌های اولیه، آتش گرفتن بخاری عنوان کرد و گفت که «پس از آتش سوزی، حریق به‌پرده سرایت کرد و بعد از آن، آتش ‌کل ساختمان را در بر گرفت.»

در این ارتباط، احمد وحیدی، وزیر کشور ، در تماس تلفنی با استاندار گیلان خواستار برخورد قاطع و قانونی با مسبب یا مسببان این حادثه شد. غلامحسن محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه، هم در تماس با رئیس دادگستری استان گیلان خواستار شناسایی عوامل این حادثه و برخورد با آنها شد.

به گزارش رسانه‌ها، بابک یکتاپرست، مدیر روابط عمومی اورژانس کشور، روز جمعه ۱۲ آبان از وقوع آتش‌سوزی در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد واقع در شهرستان لنگرود خبرداد و گفت که آتش سوزی در ساعت ۵:۵۵ صبح جمعه رخ داد و افزود که پنج تن نیز مفقود شدند که بررسی‌ها در این خصوص در حال انجام است.

شرایط کمپ‌های ترک اعتیاد در ایران، یکی از مراکزی است که خبرساز بوده و نحوه درمان و شرایط و خدمات این کمپ‌ها مورد نقد ناظران بوده است.

برای مثال، خبرگزاری ایسنا در بهمن سال ۹۹ از انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی خبر داد که در آن «صدای دست و پا زدن چند معتاد در حوضچه‌ای از آب از یک‌سو و ناله و ضجه‌های معتادی دیگر زیر ضربات کتک از سوی دیگر»، وجود داشت.

به نوشته این خبرگزاری، فیلم مربوط به کمپ ترک اعتیاد در قلات شیراز بود.
پس از انتشار این فیلم و واکنش های گسترده به آن، مدیر روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی استان فارس اعلام کرد که این مرکز بلافاصله بعد از انتشار فیلم، شناسایی و با همراهی دستگاه قضایی، پلمب شد.

XS
SM
MD
LG