لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۴

چینی اوباما را به بی تصمیمی در افغانستان متهم می کند


دیک چینی: دولت اوباما با بی تصمیمی نسبت به استراتژی جنگی، سربازان آمریکا در افغانستان را به خطر می اندازد

دیک چینی، معاون سابق رییس جمهوری آمریکا، دولت اوباما را متهم کرده است که با بی تصمیمی نسبت به استراتژی جنگی، سربازان آمریکا در افغانستان را به خطر می اندازد.

چینی چهارشنبه شب در سخنانی در یک گردهمایی در واشنگتن، گفت به نظر می رسد پرزیدنت اوباما «می ترسد» در مورد افغانستان تصمیم بگیرد. وی اظهار داشت نشانه های بی تصمیمی به متحدان آمریکا صدمه می زند و دشمنان را تقویت می کند. چینی گفت کاخ سفید باید «به بی تصمیمی در حالی که نیروهای مسلح آمریکا در خطر هستند پایان دهد.»

پرزیدنت اوباما اخیرا یک سلسله جلسات طولانی با تیم امنیت ملی خود در افغانستان و پاکستان تشکیل داد. او روشن ساخته است در حالی که استراتژی جنگی و درخواست فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان را برای سربازان بیشتر بررسی می کند، در گرفتن تصمیم شتاب نخواهد کرد.

چینی همچنین ادعای رام امانوئل، رییس دفتر رییس جمهوری، را که گفته است سیاست دولت بوش برای هشت سال «بی هدف» بود، و دولت اوباما ناچار بوده است از صفر شروع کند، رد کرد و گفت استراتژی آقای اوباما در افغانستان، که در ماه مارس اعلام شد، به بازنگری دولت بوش که به دولت اوباما ارائه شد، شباهت بسیار زیادی دارد.

چینی همچنین تصمیم پریدنت اوباما به رها کردن برنامه دفاع موشکی دوره بوش برای اروپا را یک «اشتباه استراتژیک و نقض حسن نیت» نامید.

XS
SM
MD
LG