لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۴۶

هوگو چاوز می گويد نخستين پيام کامپيوتری خويش را از طريق وبسايت توئيتر ارسال داشت


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس هوگو چاوز رييس جمهوری ونزوئلا که با سِيلی از انتقاد در شبکه جهانی اينترنت روبرو است روز چهارشنبه به اقدامی باصطلاح انقلابی دست زد و نخستين پيام کامپيوتری خويش را از طريق وبسايت توئيتر، ارسال داشت. رهبر ونزوئلا در اين پيام نوشت «من راهی برزيل هستم... بسيار خوشحالم که برای ونزوئلا کار ميکنم... ما پيروز خواهيم شد.»

اين در حالی است که هوگو چاوز رسانه های سنّتی در کشور خويش را مورد سرکوب قرار داده است و اکنون نيز در برابر يک اپوزيسيون متکی به اينترنت که به لطف کامپيوتر و تلفنهای همراه به نبرد برخاسته است در يک موضع دفاعی قرار گرفته است.

به گزارش آسوشيتدپرس در حال حاضر در ميان ۲۰۰ نفزی که در ونزوئلا در جايگاه توييتر مورد توجه کاربران اينترنتی هستند نزديک به ۹۰ درصد آنان با اپوزيسيون مخالف چاوز همراه هستند.

در اين ميان جايگاه رهبر ونزوئلا در توييتر در ۲۴ساعت متعاقب ايجاد آن بيش از ۵۰ هزار کاربر اينترنتی به سوی خود، جلب کرده است.

هوگو چاوز چندی پيش خواهان وضع مقررات در مورد اينترنت شد و از دادستانان مؤکدا خواست که عليه يک تارنمای انتقادآميز، عمل کنند. ولی سپس تغيير موضع داد و اعلام داشت که به وبلاگ نويسی خواهد پرداخت.

XS
SM
MD
LG