لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

خدمات درمانی و دندانپزشکی رايگان حمايت از چاوز را افزايش می دهد


خدمات درمانی و دندانپزشکی رايگان حمايت از چاوز را افزايش می دهد
خدمات درمانی و دندانپزشکی رايگان حمايت از چاوز را افزايش می دهد

ونزوئلا که دارای يکی از غنی ترين منابع نفت جهان است، با استفاده از ثروت بدست آمده از فروش نفت در جهت اجرای يک برنامه سوسياليستی گام بر ميدارد؛ برنامه ای که هوگو چاوز رييس جمهوری کشور اجرای آن را دنبال می کند.

ثروت بدست آمده از فروش نفت به هوگو چاوز رييس جمهوری ونزوئلا قدرت کافی داده است تا بتواند کشور خود را از چارچوب فقر بدر آورده و آن را تبديل به يک کشور سوسياليستی کند. با اين همه گفته می شود که قدرت بدست آمده از ثروت نفت برای دنبال کردن طرح های سوسياليستی، ونزوئلا را بسوی نوعی شکاف اجتماعی، بجلو خواهد برد.

منتقدين دولت را به اداره نا صحيح امور در صنايع نفتی دولتی متهم می کنند و می گويند که طرح هوگو چاوز، طرح قابل دوامی نيست، اما کسانی که از کمک های بی دريغ شرکت نفت دولتی «په ده وی سوه» استفاده می کنند به رييس جمهوری بسيار وفادار هستند.

ساکنان محله «انرو» از طرفداران پر و پا قرص هوگو چاوز رييس جمهوری خود هستند. آقای چاوز چندی پيش شخصاً به آن محله رفت تا از نزديک تغييرات ساختمانی را که قرار بود شرکت نفت دولتی ونزوئلا در خانه های مردم بدهد؛ بازرسی کند.

شرکت دولتی نفت ونزوئلا سازمان ويژه ای را برای اين امر بوجود آورده و با توجه به دستور رييس جمهوری مستقيماً مخارج تعمير خانه های محله «انرو» را می پردازد. علاوه بر آن، يک مرکز خدمات اجتماعی معظمی را نيز اداره ميکند.

« ميگوئل» که يک نقاش ۲۳ ساله است، برای درمان به درمانگاهی که از سوی شرکت نفت دولتی ونزوئلا اداره می شود؛ مراجعه کرده است. او می گويد «من هيچ پولی نبايد بپردازم. همه چيز در اينجا مجانی است و اين روش بايد ادامه داشته باشد زيرا ونزوئلا در جهت پيشرفت است.» و ميگوئل از چه کسی سپاسگزاری ميکند. واضح است، از هوگو چاوز رييس جمهوری ونزوئلا وقتی می گويد «پرزيدنت هوگو چاوز همه اين کارها را با اجرای يک انقلاب انجام داده است.»

در همسايگی ميگوئل گروهی لباس ميدوزند و برخی به انجام خدمات ديگری مشغول هستند. در آمد نفت در کاراکاس از دندانپزشکی رايگان گرفته تا زمين های بسکتبال را در اختيار مردم قرار داده است. با اين همه برخی بر اين باور هستند که طرح آقای چاوز تنها طرفداران وی را پوشش ميدهدو نه همه مردم را.

کلوديا پرز که دانشجوی دانشکده پزشکی است در اين باره می گويد «وی تنها به حاميان و دولت خودش توجه دارد، نه آنان که دارای ديدگاه های متفاوتی هستند.»

وی در ادامه سخنانش می گويد نفت همه چيز نيست و يک روز بالاخره تمام خواهد شد. ما هيچ کاری را برای توليد درآمد به شکل های ديگر انجام نمی دهيم.

هوگو چاوز رييس جمهوری ونزوئلا می گويد که کشورش تا يکصد سال ديگر از درآمد فراوان نفت استفاده خواهد کرد، مسأله ای که می تواند صحت داشته باشد.

XS
SM
MD
LG