لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۴۶

تعداد شرکت های خصوصی امنيتی در ونزوئلا افزايش يافته است


از آنجا که ميزان جنايات در ونزوئلا رو به افزايش است، شرکت های خصوصی امنيتی در اين کشور رونق بسياری يافته اند. در ميان کشورهای آمريکای جنوبی، ونزوئلا يکی از بيشترين ميزان جنايت را دارد.

در گزارشی از خبرگزاری رويترز نشان داده می شود که تعميرکاران در حال تغيير بدنه حدود ده اتوموبيل مجلل هستند تا آنها را در مقابل جنايات احتمالی مقاوم کنند. اين در حالی است که بسياری از مشتريان ديگر در بيرون کارگاه در صف ايستاده اند. يکی از اين تعميرکاران می گويد آنها در اين کارگاه اتوموبيل ها را طوری تغيير می دهند که از آدم ربايی و دزدی های مسلحانه پيشگيری کنند.

با وجود بحران اقتصادی در ونزوئلا، کسب و کار شرکت های امنيتی در اين کشور به شدت رونق گرفته است. هوگو چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا می گويد در مورد جنايت کاران به شدت سختگيری بعمل می آيد و او قصد دارد برای افزايش امنيت شهروندان، مأمورانی آموزش ديده تر و با حقوقی بالاتر را در خيابان های کشور مشغول به کار کند.

بنا به آمار سازمان های غير دولتی و تحقيقاتی در مورد امنيت شهروندان در ونزوئلا در سال گذشته، ميان هر صد هزار نفر، ۴۹ نفر به قتل رسيده اند. اين شمار در کاراکاس پايتخت ونزوئلا به ۱۴۰ نفر می رسد. گفته می شود فقط در مورد ده درصد اين جنايات، تحقيقات صورت می گيرد.

منابع ديگر معتقدند ونزوئلا به همراه هاندوراس و السالوادور، يکی از سه کشور آمريکای جنوبی است که بيشترين ميزان جنايات را دارد. گفته می شود بيشتر قتل ها در زاغه های شهر اتفاق می افتند. ثروتمندان در اين کشور خانه های خود را به سيستم دزدگير، دوربين های مدار بسته و نگهبانان شخصی مجهز می کنند و اتوموبيل های خود را نيز ضد گلوله می کنند.

آلبِرتو پِناراندا رييس يکی از شرکت های امنيتی ونزوئلا می گويد «به دليل فقدان امنيت، مردم حصار های الکتريکی، سيستم دزدگير و دوربين های مداربسته به کار می گيرند، و بالا رفتن موارد آدم ربايی و اخاذی در ونزوئلا باعث شده است مردم پول بيشتری را برای تامين امنيت هزينه کنند.»

آقای چاوز نابرابری اقتصادی را دليل بروز جنايات در ونزوئلا می داند و می گويد تمام تلاش خود را برای مقابله با جنايتکاران صرف خواهد کرد. دولت ونزوئلا دخالت ارتش و پليس را در برخی جنايات تصديق کرده است.

XS
SM
MD
LG