لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۶

چاوز می گويد به رغم بيماری برای پيروزی در انتخابات تلاش خواهد کرد


چاوز می گويد به رغم بيماری برای پيروزی در انتخابات تلاش خواهد کرد
چاوز می گويد به رغم بيماری برای پيروزی در انتخابات تلاش خواهد کرد

هوگو چاوز، رييس جمهوری ونزوئلا، روز دوشنبه برای يک عمل جراحی جديد به کوبا سفر کرد. وی پيش از سفر به کوبا در جمع طرفداران خود گفت برای پيروزی در انتخابات رياست جمهوری به ونزوئلا برمی گردد.

خبر انجام يک عمل جراحی جديد و قريب الوقوع بر روی هوگو چاوز به علت ابتلا به يک سرطان احتمالی ديگر، همه ادعاهای مربوط به تندرستی کامل او را به زير سئوال برده است.

اما پزشکان متخصص در آمريکا و ونزوئلا می گويند، برای چاوز امکان درمان هنوز وجود دارد.

سونيل دريانانی، پزشک متخصص غدد در بيمارستان کاراکاس، می گويد: با توجه به اينکه در عمل جراحی ماه ژوئن گذشته روی تومور، عفونت ايجاد شده بود، امکان برگشت تومور وجود دارد چون محل عفونت بزرگ بود. قرار است عمل جراحی ديگری روی او انجام گيرد و جای اميد هنوز وجود دارد.

نوع بيماری سرطان چاوز هنوز اعلام نشده است، اما از برخی از توضيحات او و پزشکان معالجش بر می آيد که وی به بيماری سرطان مقعد يا مثانه مبتلا شده باشد.

چاوز خود گفته است پس از عمل جراحی در هاوانا، احتمالاً نياز به پرتودرمانی خواهد داشت. وی سال گذشته به خاطر ابتلا به بيماری سرطان لگن خاصره تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. انتظار می رود اين بار نيز دوران نقاهت طولانی را در پيش داشته باشد.

آقای چاوز گفت: فرض کنيم، اگر اين مورد جديد هم بدخيم باشد، من هم مثل ديگران تحت معالجه قرار می گيرم و خوب می شوم. آنوقت همه تلاشم را به عمل می آورم تا حتی در بدترين شرايط بتوانم به وظايف رهبريم عمل کنم و در انتخابات هفتم اکتبر پيروز شوم. مطمئن باشيد، من اين کار را خواهم کرد، حتی اگر در بدترين شرايط جسمی باشم.

دکتر دريانانی می گويد، به احتمال زياد به دلايل استراتژيک از تشريح جزئيات بيشتر در مورد بيماری چاوز خودداری می شود.

چاوز به اين دليل کوبا را برای معالجات خود انتخاب کرده است که علاوه بر اطمينان از محرمانه ماندن اطلاعاتش، از مصاحبت فيدل کاسترو، دوست و مربی ديرينه خود برخوردار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG