لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۵

خبرهای ضد ونقیض در مورد وضعیت چاوز


يک مقام ونزوئلا می گويد هوگو چاوز که در کوبا مورد عمل جراحی قرار گرفته رو به بهبود است. اين خبر پس از آن اعلام شد که شايع شده بود رييس جمهوری ونزوئلا که مبتلا به سرطان است بدنبال عمل جراحی در بيمارستان در هاوانا درگذشته است.

در يک مراسم مذهبی در کاراکاس پايتخت ونزوئلا که روز چهارشنبه به منظور دعا برای سلامتی هوگو چاوز انجام شد ونزوئلا ديسادو کابلو، رييس مجلس ملی ونزوئلا، گفت که رييس جمهوری آن کشور برای سلامت خود مبارزه می کند.

ونزوئلا ديسادو کابلو گفت: اين شايعه در خارج از کشور، در کلمبيا وجود دارد و در همه جا پخش شده است. آن ها مرگ رييس جمهوری را اعلام کرده اند. اين واقعيت ندارد. ما بايد بدانيم اين مرد که در هاواناست و توسط رفيق رائول کاسترو، فيدل کاسترو و تمام مردم کوبا حمايت می شود برای زندگی خود می جنگد. شهروندان ونزوئلا برای سلامتی او دعا می کنند.

هوگو چاوز که به سرطان مبتلاست روز سه شنبه برای چهارمين بار در کوبا مورد عمل جراحی قرار گرفت. زيرا پزشکان تومورهای جدیدی را در ناحيه لگن خاصره او کشف کرده بودند.

هوگو چاوز بدنبال پيروزی انتخاباتی در ماه اکتبر ماه آينده دور سوم رياست جمهوری شش ساله ونزوئلا را به عهده می گيرد. او گفته است اگر اتفاقی برايش روی دهد طرفدارانش بايد به معاون وی «نيکولاس مادورو» رای دهند.
XS
SM
MD
LG