لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

کمک میلیون دلاری شارلیز ترون: نیم میلیون برای مقابله با خشونت خانگی در قرنطینه، نیم میلیون برای آسیب دیدگان بحران کرونا


شارلیز ترون بازیگر سینما و از ستاره های مشهور هالیوود از طریق بنیاد خیریه خود، یک‌ میلیون دلار به سازمان های غیرانتفاعی برای مبارزه با ویروس کرونا و کمک به نیازمندان اهدا می کند.

نیمی از این مبلغ یعنی ۵۰۰ هزار دلار در اختیار سازمان هایی قرار می گیرد که در زمینه خشونت های خانگی علیه زنان در این دوران بحرانی فعالیت می کنند.

به گفته فعالین مدنی و اجتماعی، قرنطینه خانگی میلیون ها نفر در سراسر جهان باعث افزایش خشونت های خانگی، سواستفاده و آزار زنان شده است و آنها امکان فرار ندارند، و‌ سایرین نیز نمی توانند به این زنان کمک کنند، کودکان نیز از جمله قربانیان این وضعیت غم انگیز هستند.

شارلیز ترون این پانصد هزار دلار را در کشور زادگاهش، آفریقای جنوبی و آمریکا به سازمان ها، گروه‌ها یا پناهگاه‌های زنان‌ اهدا می کند که حامی و پشتیبان قربانیان و نیازمندان هستند.

او از محبوب ترین بازیگران سینمای جهان در سالهای اخیر محسوب می شود و برای بازی در فیلم هیولا که درباره یک زن تن فروش و قربانی بود، جایزه اسکار گرفت.

به گفته بنیاد خیریه این هنرمند، پانصد هزار دلار دیگر، به دو سازمان غیرانتفاعی اهدا می‌شود که در آمریکا و سایر کشورهای فعال هستند تا صرف امور خیریه و پروژه های انسان‌دوستانه شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif
XS
SM
MD
LG