لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۲

چارلز بارکلی ستاره پیشین بسکتبال،‌‌‌ جوایز ورزشی خود را برای کمک به نیازمندان می‌فروشد


چارلز بارکلی ستاره پیشین لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا یا «ان بی ای» قصد دارد تعدادی از جوایز ورزشی خود را بفروشد و با پول آن برای بی خانمان‌های شهر زادگاهش در ایالت آلاباما خانه بسازد.

این بازیکن محبوب و یکی از اسطوره های ورزشی آمریکا، از طریق یک شرکت ورزشی، یکی از مدالهای طلای المپیک سالهای ۱۹۹۲ یا ۱۹۹۶ خود،‌‌‌ همراه با جایزه بهترین بازیکن بسکتبال آمریکا در سال ۱۹۹۳ را حراج می کند.

درآمد حاصل، صرف احداث ۲۰ خانه در شهر لیدز در ایالت آلاباما خواهد شد تا با قیمت ارزان در اختیار نیازمندان قرار بگیرند.

چارلز بارکلی در جریان یک گفتگوی تلویزیونی گفت لازم نیست هر جایی که می رود، این مدال طلا یا جایزه را همراه خود داشته باشد تا سایرین بدانند که او چارلز بارکلی است، به همین دلیل همه این «آشغال‌ها» را می فروشد.

جارلز بارکلی در مصاحبه دیگری با یک ایستگاه رادیویی در بیرمنگهام‌ گفت که دخترش خواسته است تا مدال طلای المپیک سال ۱۹۹۲ بارسلون را به او هدیه دهد و شاید این مدال را نفروشد.

چارلز بارکلی همراه با تعدادی از ستاره های بزرگ بسکتبال آمریکا، قهرمان المپیک بارسلون شدند و این تیم به «تیم رویایی» شهرت یافت که تمامی حریفان را با ارائه بازی‌هایی تماشایی مغلوب کرد.

این مدال طلا در خانه مادربزرگ چارلز بارکلی نگهداری می شد که چندی پیش درگذشت و به گفته چارلز او هیچ علاقه ای به نگهداری این مدالها و جوایز در منزلش ندارد.

او یکی از ستاره های بسکتبال آمریکا است که در دوران ورزش حرفه ای، فراز ‌‌و نشیب زیادی داشت و بازیکن عصبانی و تندخویی بود. اما پس از بازنشستگی به شخصیت متفاوتی تبدیل شد و حالا یکی از محبوب ترین مفسران ورزشی تلویزیونی است.

چارلز بارکلی در سالهای اخیر به تعدادی از سازمان های خیریه، کالج ها، مراکز آموزشی و‌‌ فرهنگی سیاهپوستان به ویژه در ایالت آلاباما کمکهای مالی قابل توجهی داشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG