لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۷

علی‌رغم شیوع کرونا در ایران؛ مراسم چهارشنبه سوری ۷۵۱ مصدوم و ۲کشته برجای گذاشت


در حالی که شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران ادامه دارد، بنابر اعلام اورژانس ایران در شب چهارشنبه سوری امسال ۷۵۱ نفر مصدوم و دو نفر کشته شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس ایران، روز چهارشنبه ۲۸ اسفند ماه با اعلام این خبر افزود که در حوادث چهارشنبه سوری ٣٩ نفر دچار نقص عضو شده‌اند. همچنین تهران با ١٩٠ نفر، آذربایجان غربی با ٩٣نفر و آذربایجان شرقی با ٨٢ نفر بیشترین آمار مصدومان را داشته‌اند.

مراسم شب چهارشنبه آخرسال همیشه پر از حادثه بوده است، اما امسال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و مرگ نزدیک به هزار نفر در ایران، از مردم خواسته شده بود که از خانه‌های خود بیرون نیایند. البته مسئولان جمهوری اسلامی از قرنطینه شهرها هم سر باز زده‌اند.

ویروس کرونا که به یک بحران جهانی تبدیل شده در کشورهای دیگر به قرنطینه شهرهای بزرگ و کوچک انجامیده اما دولت ایران می گوید چیزی به نام قرنطینه وجود ندارد و حتی مقامات ایران برای بستن اماکن مذهبی نیز بسیار دیر وارد عمل شدند.

نحوه واکنش جمهوری اسلامی ایران به همه گیری ویروس کرونا با انتقاداتی از سوی برخی دولت ها و مقام های سازمان ملل روبرو شد. یک مقام سازمان بهداشت جهانی که هفته پیش به تهران سفر کرده بود اعلام کرد که آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG