لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

نیروهای «سنتکام» یک موشک بالستیک ضد کشتی حوثی‌ها در دریای سرخ را نابود کردند


ستاد مرکزی ارتش ایالات متحده، سنتکام، پنجشنبه ۲۳ فروردین، از نابودی یک موشک بالستیک ضد کشتی حوثی‌ها در دریای سرخ خبر داد.

به نوشته بیانیه «سنتکام»، نیروهای آمریکایی حدود ساعت یک بعد از ظهر روز پنجشنبه «با موفقیت یک موشک بالستیک ضد کشتی را که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها، گروه تروریستی تحت حمایت جمهوری اسلامی، در یمن بر فراز دریای سرخ پرتاب شده بود، منهدم کردند.»

سنتکام افزود: هیچ تلفات یا خسارتی توسط کشتی های تجاری ایالات متحده، کشورهای عضو ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.

سنتکام اشاره کرد که موشک بالستیک پرتاب شده در دریای سرخ یک تهدید قریب الوقوع برای ایالات متحده، کشورهای عضو ائتلاف و کشتی های تجاری در منطقه است و تاکید کرد که این اقدام برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های آمریکایی، اعضای ائتلاف و کشتی‌های تجاری انجام می‌شود.

حوثی‌ها که کنترل صنعا و مناطقی از یمن را در دست دارند، پس از حمله حماس به اسرائیل در ۱۵ مهر سال گذشته و آغاز عملیات این کشور در نوار غزه، در حمایت از حماس اقدام به حمله به کشتی ها در دریای سرخ کرده اند.

ایالات متحده و شمار دیگری از کشورها، ائتلافی را برای ممانعت از حملات این گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی و نیز محافظت از امنیت کشتی رانی در این منطقه ایجاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG