لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

سنتکام: حملات راکتی صبح جمعه به «دهکده سبز» در شمال شرق سوریه تلفات مالی و جانی نداشت


مقر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، در پایگاه نیروی هوایی مک‌دیل در تامپا، فلوریدا.
مقر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، در پایگاه نیروی هوایی مک‌دیل در تامپا، فلوریدا.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد جمعه حدود ساعت هشت و پنج دقیقه صبح به وقت سوریه یک پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف واقع در «دهکده سبز» در شمال شرق سوریه هدف ۱۰ راکت قرار گرفت.

طبق بیانیه، این حمله تلفات جانی برای نیروهای آمریکایی یا ائتلاف و خسارات مالی برای تاسیسات آمریکایی نداشت.

یکی از راکت‌ها در پنج کیلومتری پایگاه نظامی و به یک خانه غیرنظامیان برخورد کرد که علاوه بر وارد آوردن خسارات مالی عمده، به زخمی شدن دو زن و دو کودک منجر شد.

به گفته سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحده، «اینگونه حملات راکتی نه تنها نیروهای ما و نیروهای ائتلاف را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه همچنین غیرنظامیان محلی و نیز امنیت و ثبات سوریه و کل منطقه را با خطر مواجه می‌کند.»

او به نقل از رئیس جمهوری آمریکا افزود واشنگتن «تمام اقدامات لازم برای دفاع از مردم‌مان» را انجام خواهد داد و «همیشه در زمان و مکان مورد انتخاب‌مان» پاسخ خواهد داد.

پیش از انتشار بیانیه سنتکام، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید و ژنرال مایکل اریک کوریلا فرمانده سنتکام نیز در واکنش به حمله صبح جمعه تصریح کردند ایالات متحده از نیروهای خود محافظت خواهد کرد.

حملات راکتی روز جمعه یک روز پس از حمله مرگبار شبه‌نظامیان نزدیک به جمهوری اسلامی در استان حسکه سوریه می‌آیند که در نتیجه آن یک پیمانکار آمریکایی کشته و پنج سرباز آمریکایی دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG