لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۵

مشارکت هنرمندان سرشناس جهان در مبارزه با بحران شیوع ویروس کرونا


بونگ جون-هو، دوناتلا ورساچی، جاستین تیمبرلیک
بونگ جون-هو، دوناتلا ورساچی، جاستین تیمبرلیک

در اوج همه‌گیری ویروس کرونا، برخی از چهره های مطرح دنیای هنر و سرگرمی نه تنها با توصیه ها و سخنان دلگرم کننده‌شان پشتیبانی خود را نشان داده اند، بلکه بسیاری از آنها به کسانی که در این شرایط وخیم محتاج هستند نیز کمک های مالی کرده‌اند.

جاستین تیمبرلیک

خواننده و بازیگر آمریکایی در حساب اینستاگرام خود نوشت که به یک بانک غذا در زادگاهش، شهر ممفیس ایالت تنسی پول اهدا خواهد کرد.

او نوشت: «دوران عجیبی است. ولی به یاد داشته باشید همه ما [در این شرایط] با هم هستیم. با کمک‌های کوچک آغاز کنید و با فرستادن غذا برای افراد نیازمند از جوامع محلی‌تان‌ حمایت کنید.»

ونسا هاجنز

ونسا هاجنز، خواننده و بازیگر آمریکایی، نیز به یک سازمان نیکوکارانه به نام «فیدینگ آمریکا» (غذا دادن به آمریکا) کمک کرده و برای تشویق مردم به دادن اعانات، صفحه اینستاگرام این سازمان را در حساب کاربری خود همرسانی کرده است.

دوناتلا ورساچی

دوناتلا ورساچی، مدیر هنری برند ایتالیایی «ورساچی»، نیز در این شرایط سخت همه‌گیری جهانی ویروس کرونای جدید،‌ موسوم به کووید-۱۹، به ایتالیا، سرزمین مادری‌اش کمک کرد. او از حساب شخصی خود ۲۰۰ هزار یورو به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «سن رافائل» در شهر میلان اهدا کرده است.

دوناتلا ورساچی در بخشی از پست خود در اینستاگرام نوشته است: «در روزهایی مثل این روز، مهم است که همه با هم متحد شویم و از هر طریق ممکن به آنهایی که هر روز در خط مقدم، برای نجات جان صدها نفر می جنگند، کمک کنیم.»

بونگ جون-هو و سوگا

دو هنرمند اهل کره جنوبی، یعنی بونگ جون-هو، کارگردان فیلم «انگل»، و سوگا، عضو گروه موسیقی کره ای «بی تی اس»، هر یک بیش از ۸۲ هزار دلار به یک انجمن امدادرسانی کره‌ای اهدا کرده‌اند.

هدایای آنها برای تأمین ماسک صورت و ماده ضدعفونی کننده برای نیازمندان در کره جنوبی مصرف خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG