لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

حمایت جرج کلونی، اوپرا و اسپیلبرگ برای مبارزه با حق حمل سلاح


جرج کلونی و همسرش امل کلونی روز سه شنبه اعلام کردند نیم میلیون دلار به مبارزه علیه قانون حمل سلاح در آمریکا اهدا خواهد کرد.

دانش آموزان مدرسه ای که این هفته هدف تیراندازی قرار گرفت، قصد دارند یک راهپیمایی اعتراضی برگزار کنند.

این تظاهرات توسط نوجوانهای دبیرستان «مارجری استونمن داگلاس» در ماه آینده برگزار خواهد شد. این دبیرستان این هفته صحنه تیراندازی نیکولاس کروز ۱۹ ساله بود و به مرگ ۱۷ نفر انجامید.

جرج و امل کلونی
جرج و امل کلونی

جرج و امل کلونی تنها چهره های معروفی نیستند که به این تظاهرات حمایت مالی داده اند. اوپرا وینفری در توئیتر موافقت خود را با این حرکت جرج و امل کلونی ابراز کرد و نوشت او هم نیم میلیون دلار به این جنبش اهدا می کند.

استیون اسپیلبرگ کارگردان برجسته و همسرش «کیت کپشا» نیز ۵۰۰ هزار دلار به این جنبش اهدا کرده اند و در بیانیه ای نوشته اند «دانش آموزان جوان در فلوریدا و سراسر کشور از هم اکنون با پختگی که از سنشان فراتر است نشان داده اند قابلیت رهبری چنین جنبشی را دارند.»

دانش آموزان دبیرستان مارجری استونمن داگلاس تبدیل به نماد مبارزه با قانون حمل اسلحه در آمریکا شده اند و از سیاستمداران خواهان تغییر این قانون اند.

روز سه شنبه، صدها تن از دانش آموزان دبیرستانی در فلوریدا به نشانه همدردی با قربانیان خشونت های ناشی از مالکیت و استفاده از سلاح در آمریکا، مدرسه شان را ترک کردند و خود را به محل حادثه در دبیرستان مارجری استونمن داگلاس رساندند.

دانش آموزان دبیرستان وست بوکا بعد از یک دقیقه سکوت، با عبور از موانع پلیس از مدرسه خارج شده و خود را به محوطه ای در دبیرستان مارجری استونمن داگلاس رساندند که به یادبود دانش آموزان و معلمانی که در تیراندازی یک مهاجم نوزده ساله جان خود را از دست دادند، هفده صلیب سفید رنگ قرار داده شده و با انبوهی از عکس و گل احاطه شده است.

این دانش آموزان سپس با اتوبوس های مدرسه و با اسکورت پلیس به دبیرستان خود بازگشتند.

در شهرهای دیگر سراسر آمریکا دانش آموزان مدارس به اقدام های مشابهی به نشانه حمایت از توقف خشونت با اسلحه، دست زده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG