لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۵

دانشمندان و ستاره‌های سینما در نامه‌ای خواستار تغییرات بنیادین در سبک‌ زندگی‌ بشر برای دوران پساکرونا شدند


مدونا، مونیکا بلوچی، رابرت دنیرو، و کیت بلانشت از جمله کسانی هستند که خواستار تغییرات بنیادین در جهان شده‌اند
مدونا، مونیکا بلوچی، رابرت دنیرو، و کیت بلانشت از جمله کسانی هستند که خواستار تغییرات بنیادین در جهان شده‌اند
چندین تن از دانشمندان، برندگان جوایز نوبل، و ستاره‌های مشهور جهان هنر در نامه‌ای سرگشاده خواستار ایجاد تغییرات بنیادین در جهان شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مدونا، جین فوندا، رابرت دنیرو، کیت بلانشت، و مونیکا بلوچی از جمله امضاءکنندگان این نامه سرگشاده، که در روزنامه فرانسوی «لوموند» چاپ شده است، هستند.
حدود ۲۰۰ امضاءکننده این نامه می‌گویند که پس از پایان قرنطینه، وضعیت زندگی بشر نباید به شرایط عادی برگردد و باید با اقدامات جدی از محیط زیست، حیوانات، و انسان‌ها محافظت شود.
امضاءکنندگان این نامه، از جمله برندگان جوایز نوبل پزشکی، شیمی، و فیزیک و همچنین محمد یونس، برنده جایزه صلح نوبل، خواستار پایان دادن به مصرف‌گرایی و ایجاد تغییرات بنیادین اقتصادی برای نجات کره زمین شده‌اند. آنها می‌گویند بازگشت به شرایط عادی غیر قابل تصور است.
در این نامه آمده است که پاندمی کرونا یک تراژدی بزرگ بود، ولی فرصتی را برای بشر فراهم کرد تا «بررسی کند و ببیند که چه چیزهایی ضروری هستند» و نیز متوجه خلاء‌های موجود شود و با کنار گذاشتن تداوم‌ مصرف‌گرایی و وسواس نسبت به بهره‌وری، توجه خود را بر ارزش‌های واقعی در زندگی متمرکز کند.
امضاءکنندگان این نامه می‌گویند، زمان آن فرا رسیده که رهبران جهان نگرش قدیمی خود را کنار بگذارند و بازنگری عمیقی در اهداف و ارزش‌های خود داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG