لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۵

چهره های مشهور مبتلا به بیماری روحی از مشکلات خود می گویند


میشل ویلیامز از گروه «دستنیز چایلد» برای درمان افسردگی به کلینیک مراجعه کرده است
میشل ویلیامز از گروه «دستنیز چایلد» برای درمان افسردگی به کلینیک مراجعه کرده است

تابوی صحبت کردن از مشکلات روحی به لطف چهره های مشهوری که خودشان با آن دست به گریبان هستند و در موردش آگاهی رسانی می کنند در حال کمرنگ شدن است.

«میشل ویلیامز»، خواننده ۳۷ ساله گروه مشهور «دستینیز چایلد» یکی از تازه ترین چهره هایی است که برای تشویق جوانان به رویارویی با مشکلات روحی خود اقدام کرده است. او در اینستاگرام به هوادارانش گفته که سالهاست با مشکل روحی و افسردگی دست به گریبان بوده است.

خانم «ویلیامز» همچنین گفته است که از یک گروه متخصص در این زمینه درخواست کمک کرده ولی توضیحی در مورد شیوه درمانش نداده است.

«میشل ویلیامز» می گوید وقت زیادی را به آگاهی رسانی در مورد توانمند سازی کسانی که با مشکلات روحی دست به گریبانند اختصاص داده است.

«کیتی پری» هم در گفتگو با مجله ووگ استرالیا گفته که پس از دیدن واکنش ها به آلبوم جدیدش «شاهد» یا Witness قلبش شکست و افسرده شد. او می گوید روی واکنش مردم سرمایه گذاری احساسی کرده بود و وقتی واکنش ها خلاف انتظارش بود، دچار افسردگی شد. البته خانم «پری» اذعان می کند که افسردگی او کوتاه مدت است و مزمن نیست.

دختر «کرت کوبین» نوازنده گیتار و بنیانگذار گروه راک «نیروانا» هم ۲۴ سال پس از خودکشی پدرش در مورد تابوی بیماری روحی در آمریکا صحبت کرده است.

پدرش «کرت کوبین» که با اعتیاد به هروئین دست و پنجه نرم می کرد در سال ۱۹۹۴ زمانی که ۲۷ ساله بود با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.

«فرانسیس بین کوبین» دختر او که خودش هم با مشکل اعتیاد روبرو بوده می گوید تابو و شرم سخن گفتن از بیماری های روانی و اعتیاد باید در جامعه از بین برود.

در سال ۲۰۱۶ نیز، لیدی گاگا در نامه ای سرگشاده از مشکلات روحی خود پرده برداشت و گفت به «پی تی اس دی» یا استرس پس از سانحه مبتلا است.

او برای آگاهی رسانی در این زمینه و تشویق جوانان به پرهیز از احساس خجالت در مورد مشکلات روحی خود فعالیت های زیادی می کند.

همچنین در بهار سال ۲۰۱۸، «مارایا کری» خواننده مشهور آمریکایی اعلام کرد که از سال ۲۰۰۱ با اختلال دوقطبی دست به گریبان است ولی درمان هایش نتیجه مثبت داشته و احساس بهتری می کند.

از دیگر چهره های مشهوری که تابوی صحبت کردن از مشکلات روحی را شکسته اند می توان به شاهزاده هری بریتانیا اشاره کرد.

او در سال ۲۰۱۷ به روزنامه « دیلی تلگراف» گفت مرگ مادرش ، دایانا در سال ۱۹۹۷ او را خرد کرد.

شاهزاده هری در این مصاحبه اش گفت که به مدت بیست سال مهر سکوت بر لب زده بود و احساساتش را سرکوب می کرد ؛ چیزی که باعث شد بارها تا مرز جنون پیش رود.

شاهزاده هری تأکید کرد که تنها با روانکاوی بود که توانست با مشکلات روحی اش کنار بیاید و تنها آن زمان بود که توانست با فقدان مادرش روبرو شود و برای او سوگواری کند.

XS
SM
MD
LG