لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

واکنش چهره های دنیای هنر به درگذشت جرج بوش فقید


در پی درگذشت جرج هربرت واکر بوش، چهل و یکمین رئیس جمهور آمریکا، چهره های دنیای هنر از او یاد کردند.

باب آیگر، مدیر کل شرکت دیزنی، با اشاره به جرج اچ دابلیو بوش نوشت: «مردی مهربان و آرام، اهل خانواده، که هم به مردم احترام می گذاشت و متقابلا مورد احترام همگان بود. یک میهن دوست واقعی در عمل، نه حرف. او مردی شرافتمند بود که خانواده، دوستان، و کشورش دلتنگ او خواهند بود.»

تیم کوک، مدیر شرکت اپل، از مرگ جرج اچ دابلیو بوش به عنوان از دست دادن یک آمریکایی بزرگ یاد کرد و افزود که او الگوی رهبری، فداکاری، و معرفت برای مردم امریکا بود.

الن دیجنرس، کمدین آمریکایی، نوشت «هرگز روزی که با جرج اچ دابلیو بوش و بیل کلینتون ملاقات کردم را فراموش نمی کنم. به زادگاهم نیو اورلئان آمده بودند برای جمع آوری پول خیریه بعد از طوفان کاترینا.»

کتی گریفین، کمدین آمریکایی، نوشت: «در اکثر موارد با پرزیدنت بوش هم عقیده نبودم. اما هرگز به عشق او به کشور شک نکردم.»

گری سینیس، هنرپیشه آمریکایی، به خاطره ای با پرزیدنت بوش از سال ۲۰۱۱ اشاره کرد و از او برای خدمتش به کشور قدردانی کرد.

گلدی هان، ستاره هالیوود، نیز نوشت: «قلبم از خبر مرگ جرج بوش بدرد آمده است. او یک انسان مهربان بود و هرگز حقیقت را پنهان نمی کرد.»

آرنولد شوارتزنگر، بازیگر سینما و سیاستمدار آمریکایی، در یک بیانیه کامل که در وب سایت «میدیوم» منتشر شد در مورد درگذشت جرج بوش نوشت. او همچنین در توییتر پیام کوتاهی را پست کرد و نوشت: «پرزیدنت بوش ما را ترک کرده، اما مقصدش پیدا است. او به آغوش همسرش باربارا پرواز می کند. امشب به آسمان نگاه کنید و در سکوت از او قدردانی کنید.»

پیکر جرج بوش روز چهارشنبه بعد از برگزاری مراسم یادبود ملی از واشنگتن به تگزاس برده شد تا در کتابخانه ملی او به خاک سپرده شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG