لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۷

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا دستورالعمل‌ها برای بعضی افراد در معرض کرونا را تسهیل می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» در ایالات متحده در صدد است دستورالعمل‌های انزوای شخصی برای افرادی که در تماس با مبتلایان به ویروس کرونا قرار داشته اند را تسهیل کند تا آنها چنان چه علائمی از بیماری نداشته باشند، بتوانند فعالیت شغلی خود را از سر بگیرند.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، روز سه شنبه گفت که این نهاد سلامت عمومی به همراه کارگروه ویروس کرونا، قصد دارد این مساله را روز چهارشنبه در کاخ سفید اعلام کند.

بر طبق دستورالعمل جدید، افرادی که در معرض فرد مبتلا قرار داشته اند اگر علائمی از بیماری نداشته باشند، دو بار در روز حرارت بدن خود را بسنجند، و ماسک به صورت‌شان بزنند، می‌توانند به محل کار خود برگردند. هنوز متن این دستورالعمل نهایی نشده است.

هدف از رویکرد جدید کمک به نیروهای کار در مشاغل حیاتی است. این تحول در شرایطی اعلام می شود که دولت ترامپ به ثابت شدن نرخ ابتلا به «کووید۱۹» چشم امید دارد و به لغو بعضی محدودیت‌ها در فاصله‌گذاری اجتماعی و از سر گرفتن فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده می اندیشد.

«مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» پیشتر در دستورالعملی اعلام کرده بود نیروهای بیمارستانی که بدون تجهیزات محافظ در معرض ویروس کرونا قرار داشته اند و علائمی از بیماری ندارند می توانند پس از ۱۴ روز به محل کار خود بازگردند، اما باید ماسک به صورت بزنند و حرارت بدن خود را مرتب اندازه‌گیری کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG