لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا: یک سوم از مبتلایان به ویروس کرونا فاقد نشانه‌های اولیه بیماری هستند


در راهنمای جدیدی که از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا «سی دی سی» برای مدلسازان ریاضی‌ و مقامات بهداشتی عمومی منتشر شده است، برآورد شده است که حدود یک سوم از عفونت های ویروس کرونا فاقد نشانه‌های اولیه است.

به گزارش سی‌ان‌ان، بررسی‌های این مرکز نشان می‌دهد، «بهترن برآورد» کنونی گویای این است که حدود چهار دهم درصد (۰.۴ درصد) افرادی که نشانه های اولیه ویروس را دارند ‌و به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند، جان خود را از دست خواهند داد.

در عین حال بر اساس این محاسبات، ۴۰ درصد انتقال ویروس کرونا، پیش از این که فرد ناقل احساس بیماری کند، صورت می‌گیرد.

این مرکز یادآور شده است که با توجه به کسب آگاهی‌های بیشتر درباره بیماری کووید ۱۹، این ارقام قابل تغییر است و هشدار می‌دهد که این اطلاعات، برای اهدافی چون برنامه‌ریزی منتشر می‌شود. آمار این مرکز بر اساس داده‌هایی است که تا پیش از ۲۹ آوریل گردآوری شده است.

این ارقام بخشی از پنج سناریوی برنامه‌ریزی است که توسط مدل‌سازان ریاضی در دولت فدرال مورد استفاده قرار می‌گیرند. چهار مورد از این سناریوها، بیانگر حدود پایین ‌و بالا [سقف و کف] شدت بیماری و انتقال ویروسی است.

سناریوی پنجم، «بهترن برآورد» کنونی این مرکز درباره انتقال ویروس و شدت بیماری در آمریکا است. در این سناریو، این سازمان تخمین می‌زند که چهار دهم درصد (۰.۴ درصد) افراد مبتلا به کووید ۱۹ خواهند مرد.

این درصد برای افراد بالای ۶۵ سال یک‌ و سه دهم درصد (۱.۳ درصد) و برای زیر ۴۹ ساله‌ها پنج صدم درصد (۰.۰۵ درصد) است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG