لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۰

انتقادات از شبکه «سی بی اس»؛ وقتی در برنامه «برادر بزرگ» با تجاوز شوخی شد


جیسون دنت، شرکت کننده برنامه «برادر بزرگ» با شوخی در مورد تجاوز جنجال آفرید

یکی از شرکت کننده های فصل جدید مجموعه تلویزیونی «برادر بزرگ» در یک ویدئوی زنده ۲۴ ساعته اینترنتی، در مورد شرکت کننده دیگر گفت می خواهم به زنش تجاوز کنم و دخترانش را وادار کنم تماشا کنند. او این صحبتها را به هم گروهی های خود می گفت و می خندید.

تماشاگران، به سرعت بر روی توییتر از شبکه «سی بی اس» که این برنامه را پخش می کند خواستند شرکت کننده را اخراج کند و نشان دهد که شوخی در مورد تجاوز به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.

مخاطبان این برنامه از تیم تهیه کننده به شدت انتقاد کرده اند و برخی نیز آن را تحریم کرده اند.

برنامه رئالیتی «برادر بزرگ» با الهام از رمان ۱۹۸۴ جورج اورول ساخته شده است. در این شوی تلویزیونی، شرکت کننده ها با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنند در حالی که مدام با دوربین های مداربسته تحت نظر هستند و ارتباطشان با دنیای بیرون کاملا قطع است. برنده مسابقه و کسی که تمام قوانین را تا پایان رعایت کند و توسط برادر بزرگ اخراج نشود و پانصد هزار دلار به خانه می برد.

جیسون دنت، شرکت کننده ای که این حرفهای جنجالی را زده بود، پیش از این نیز در مورد تجاوز به یکی از هم گروهی هایش شوخی کرده بود.

هنوز شبکه «سی بی اس» تصمیمی در این مورد نگرفته اما چند سال پیش، دو تن از شرکت کننده های برنامه «برادر بزرگ» را به خاطر اینکه هم را با چاقو تهدید کرده بودند، از برنامه اخراج کرد.

در موردی دیگر، شرکت کننده ای به خاطر اینکه قلدری می کرد و برای دیگران شاخ و شانه می کشید، از برنامه حذف شد.

تماشاگران برنامه « برادر بزرگ» از شبکه «سی بی اس» خواسته اند تا با نشان دادن واکنشی درست از شوخی های جنسی جلوگیری کند تا رفته رفته فرهنگ چنین جوک هایی در جامعه از بین برود.

آنها همینطور خواستار دقت بیشتر در انتخاب شرکت کننده های این برنامه شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG