لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود با این پرسش مواجه شد که مطبوعات اسرائیل بیش از اندازه در باره فشار آن کشور در مورد برنامه اتمی ایران سخن می گویند. علاوه بر آن گزارش هائی در این مورد وجود داشته که حکایت از بحث و گفتگو در این باره در داخل کابینه اسرائیل داشته است.

آیا کاخ سفید می تواند درجه نگرانی خود را از حمله یک جانبه اسرائیل به ایران بیان کند؟. آیا در این مورد تضمینی وجود دارد؟ آیا رئیس جمهوری آمریکا تضمینی گرفته است که ( اسرائیل یک جانبه به ایران) حمله نخواهد کرد؟

آخرین باری که آقای اوباما با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل صحبت کرد، چه روزی بود؟.

سخنگوی کاخ سفید گفت من به پرسشی که بر پایه گمانه زنی ها باشد، پاسخ نمی دهم.

ما شدیداً متوجه تهدیدی که ایران ایجاد کرده است، هستیم. ما بر این واقعیت که ایران مسؤولیت های خود را نسبت به جامعه بین المللی در مورد تعهداتش به ویژه در باره برنامه اتمی خود انجام نمی دهد، توجه داریم.

سخنگوی کاخ سفید آنگاه گفت (دولت اوباما) از طریق اعمال تحریم های شدید و منزوی کردن ایران تا جائی که حتی خود رئیس جمهوری ایران نیز اخیراً پذیرفت که آن تحریم ها تاًثیری بسیار منفی بر اقتصاد ایران داشته است، همچنان ادامه می دهد.

ما همچنان بر استفاده از یک راه دیپلوماتیک تمرکز داریم، یک راه دیپلوماتیک برای تعامل با ایران

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در مورد موضع دولت در باره " لایحه کاهش تهدید ایران" که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در باره آن اقدام کرده و در حال حاضر روند خود را بجلو طی می کند گفت که چون هنوز این لایحه را ندیده است، نمی تواند درباره آن موضعی داشته باشد.

XS
SM
MD
LG