لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

یک کاردینال در استرالیا به اتهام آزار جنسی کودکان روانه زندان شد


کاردینال جورج پل از دادگاه ملبورن راهی زندان شد
کاردینال جورج پل از دادگاه ملبورن راهی زندان شد

کاردینال جورج پِل روز چهارشنبه هشتم اسفند در دادگاهی در ملبورن از سوی هیات منصفه و در اتهام به دو مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان که ۲۰ سال پیش انجام داده، مجرم شناخته شد. قاضی دادگاه وثیقه او را لغو کرد و دستور داد متهم روانه زندان شود و منتظر حکم خود بماند.

از زمان شروع بحث آزار و سوءاستفاده جنسی در کلیسای کاتولیک، این نخستین بار است که یک مقام ارشد کلیسا روانه زندان می‌شود. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جورج پِل ۷۷ ساله، باید به مدت دو هفته و در انتظار حکم خود در زندان بماند. این گزارش می‌گوید کاردینال پل با حکمی حدود ۵۰ سال زندان روبرو است.

جورج پل بدون هیچ‌ واکنشی و در محاصره ماموران، دادگاه را ترک کرد و روانه زندانی ویژه در ملبورن شد. این زندان با تدابیر امنیتی شدید محلی است که زندانیان تازه وارد به نظام کیفری حبس در آن به سر می‌برند. مانند دیگر متهمان به پدوفیلی، محافظ همراه اوست تا خودش یا دیگران به او آسیب نزنند و همچنین ۲۳ ساعت از شبانه روز را در انفرادی به سر می‌برد.

جورج پل در سال ۱۹۹۶ و در زمانی که تازه اسقف اعظم شده بود، به دو تن از پسربچه‌هایی که عضو گروه کُر کلیسا بودند، تعرض کرده بود. جورج پل اتهام ها را رد کرده و گفته خود را گناهکار نمی‌داند. مقام کاردینالی پس از پاپ، عالی‌ترین مقام در کلیسای کاتولیک محسوب می‌شود. پاپ فرانسیس پس از اعلام اتهام‌ها در ماه اکتبر - چهار ماه پیش - جورج پل را از هیات کاردینالی برکنار کرد و گفت او دیگر وزیر اقتصادی واتیکان نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG