لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

نمایشگاه اتومبیل ۲۰۱۵ شانگهای


نمایشگاه اتومبیل ۲۰۱۵ شانگهای
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

شرکت های اتومبیل سازی جهان جدیدترین مدلهایشان را در نمایشگاه اتومبیل شانگهای به نمایش گذاشته اند. نمایشگاه اتومبیل شانگهای روز دوشنبه از جدیدترین مدل های خودروهای خارجی و داخلی پرده برداری کرد.

تویوتا، بی ام و، و فورد از خودروسازهایی هستند که خودروهای جدیدشان را در کنار شرکت های چینی مثل گیلی به نمایش گذاشتند.

مارک فیلدز رئیس و مدیر عامل شرکت فورد موتور می گوید: «این اولین نمایش سال در یکی از بزرگترین بازارهای اتومبیله. یک نمایشگاه بین المللیه، و خیلی مهمه چون اینجا تو چین با سرعت زیادی گسترش پیدا کرده ایم و می خوایم نشون بدیم که چطوری با همان شتاب به کارمان ادامه میدهیم.»

از سال ۲۰۰۹ پس از آن که بازار اتومبیل چین از آمریکا پیشی گرفت، نمایشگاه اتومبیل شانگهای بیش از پیش به یکی از رویدادهای مهم در صنعت اتومبیل در آمده است.

هر چند بنابه گزارش ها رشد بازار اتومبیل چین از سال ۲۰۱۳ به نصف کاهش یافته و به ۷ در صد بازار جهانی رسیده است.

در دو سال گذشته، تولیدکنندگان نوپای اتومبیل های چینی مثل گیلی به تدریج سهم بازار خود را به رقیبان آمریکایی، اروپایی و آسیایی واگذار کرده اند. واکنش آنها به این شکست ساختن مدل های جدید بود که بالاخره به نتیجه رسید.

بیل روسُو، مدیر شرکت جائو فنگ اینداستری می گوید: «این یکی از نمایشگاه های مهمه چون چین یکی ازبزرگترین بازارهای اتومبیله. و با وجود اینکه در سال های اخیر کمی افت داشته، هنوز پتانسیل زیادی نشون میده که در مقایسه با جاهای دیگه دنیا خیلی بهتره.»

رونق مجدد بازار اتومبیل چین اکنون فشار زیادی روی شرکت های جهانی اتومبیل سازی وارد کرده است، چرا که آنها نیز آینده خود را در بازار پر چین می بینند، به خصوص در زمانی که بازار اتومبیل آمریکا کساد و بازار اتومبیل اروپا متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG