لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

دولت سیزدهم کلیات طرح پیشنهادی «واردات خودرو» را تصویب کرد


آرشیو
آرشیو

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت رئیسی اعلام کرد که کلیات طرح پیشنهادی واردات خودرو در هیئت وزیران به تصویب رسیده است و جزئیات آن از جمله چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای مشخص شده که اکنون در حال طی مراحل تصویب است.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، رضا فاطمی امین روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت عنوان کرد: «در شرایط کنونی با توجه به این‌که تولید خودرو بسیار کمتر از تقاضای بازار است، واردات برای تنظیم و کنترل بازار آزاد خودرو ضروری است.»

به گزارش ایرنا، آمارهای انتشار یافته در سامانه کدال نشان می‌دهد ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در فروردین ۱۴۰۱، «۴۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه خودرو» تولید کرده‌اند، در حالی که این رقم در مدت مشابه در سال گذشته «۶۴ هزار و ۲۷۹» بوده است.

واردات خودرو در ماه‌های گذشته مورد مناقشه فراوانی میانی اعضای قوه مقننه، قوه مجریه و مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته بود.

هم‌زمان، وب‌سایت «اقتصادآنلاین» از افزایش قیمت برخی از خودروها خبر داده و نوشته است، «قیمت پراید صفر امروز (۱۱۱‌ SE مدل ۹۹) به حوالی ۲۰۶ میلیون تومان رسید که نسبت به دو روز گذشته ۳ میلیون (تومان) گران شده است.»

محسن دهنوی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرده است، در صورتی که دولت به‌سرعت آیین‌نامه واردات خودرو را تهیه کند، «بازار خودرو آرام شود.»

XS
SM
MD
LG