لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۴

قهرمانی همیلتون در چین


قهرمانی همیلتون در چین
قهرمانی همیلتون در چین

لوييس هميلتون با پیشی گرفتن از سباستين فتل قهرمان فرمول يك جهان در اين فصل قهرمان مسابقه جايزه بزرگ چين شد.

لوئیس همیلتون بریتانیایی راننده ۲۶ ساله تيم مكلارن كه در سال ۲۰۰۸ با کسب عنوان قهرماني جهان بر سکوی فرمول یک جهان ایستاد. در سومین مرحله از رقابتهای فرمول یک قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۱ در پیست شانگهای با فاصله اندکی از سباستین فتل راننده آلماني تیم ردبول پيشتاز اين مسابقه شد تا ضمن کسب پانزدهمين خود در مسابقات فرمول يك به ناکامی اش پس از هشت ماه پایان داد. همیلتون آخرین بار در تابستان سال گذشته در جایزه بزرگ بلژیک بر روی سکو رفته بود. وی که در چهار دور به پایان مسابقه از فتل پیش گرفت و با حفظ پیشتازی اش به قهرمانی رسید مسیر مسابقه را در زمان یک ساعت و ۳۶ دقیقه و ۵۸ ثانیه و ۲۲۶ هزارم ثانیه پیمود. فتل با بیش از ۵ ثانیه اختلاف زمان دوم شد ومارك وبر راننده استراليايي تیم ردبول بعد از هم تيمي خود، فتل از بعنوان سوم رسید. جنسن باتن هم تيمي و هموطن هميلتون در جايگاه چهارم ايستاد و نيكو رزبرگ آلماني از تیم مرسدس پنجم و فيليپ ماسای برزيلي از تيم فراري و هم تیم اش فرناندو آلونسو به ترتيب ششم و هفتم شدند.

مسابقات رالی اردن با پیروزی تاریخی سباستین اویژه به پایان رسید. این راننده فرانسوی سیتروئن در چهاردهمین و آخرین مرحله از مسابقات رالی اردن موفق شد با اختلاف دو صدم ثانیه با یاری ماتی لاتوالا از تیم فورد ، برای دومین سال پیاپی به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد. این نزدیکترین پیروزی در تاریخ مسابقات رالی جهانی بود. هم تیمی اویژه، سباستین لوب، قهرمان رالی جهانی هم در رده سوم قرار گرفت.

در ادامه مسابقات اتومبیلرانی نسکار و در هفتمین مرحله از سری نیشن واید، کارل بوش به مقام نخست پیست آرونز ۳۱۲ دست یافت. بوش که در این مسابقه در تصادفی همراه با ۲۰ خودروی دیگر حضور داش، در آخر زودتر از سایر رقبا از خط پایان گذشت. پس از بوش، جوی لوگانو و جو نمچک به ترتیب دوم و سوم شدند. شرکت کنندگان در این مسابقه می بایست پیست آرونز را ۱۷۷ بار دور میزدند که مسافتی حدود ۵۰۰ کیلومتر را شامل می شد.

XS
SM
MD
LG