لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۲

مرحله سوم رالی داکار


مرحله سوم رالی داکار
مرحله سوم رالی داکار

در ادامه مسابقات رالی داکار که امسال برای سومین سال متوالی، بدلیل مسائل امنیتی به جای آفریقا، در آمریکای جنوبی، برگزار می شود، در مرحله سوم و در بخش اتومبیلرانی، ناصر العطیه قطری به مقام نخست دست یافت.

در این مرحله که دیروز حد فاصل سن میگوئل تا سن سالوادور در آرژانتین و به مسافت ۵۰۰ کیلومتر برگزار شد، العطیه، از تیم فولکس واگن، با ثبت زمان سه ساعت و چهل و دو دقیقه و بیست ثانیه رده نخست را به خود اختصاص داد. پس از او کارلوس ساینز اسپانیایی، مدافع عنوان قهرمانی، و صدرنشین رده بندی کلی با ۲۵ ثانیه اختلاف، دوم شد و استفان پترهانسل فرانسوی از تیم ب. ام. و. در مکان سوم قرار گرفت. با این پیروزی، ناصرالعطیه پس از کارلوس ساینز، در مکان دوم جدول رده بندی کلی این مسابقات قرار گرفت.

اما در قسمت موتورسواری، مارک کومای اسپانیایی با ثبت زمان ۴ ساعت و ۱۸ دقیقه و ۵۵ ثانیه به مقام نخست رسید و سریل دسپره فرانسوی، مدافع عنوان قهرمانی و پائولو گونکاولس پرتغالی، رده های بعدی را به خود اختصاص دادند. در جدول، سیریل دسپره در صدر قرار دارد و مارک کوما و روبن فاریا به ترتیب در رده های دوم و سوم جای دارند. در رقابتهای رالی داکار، بیش از چهارصد شرکت کننده، در چهار بخش اتومبیلرانی، کامیون رانی، موتورچهار چرخ و موتور سواری ، در مسافتی نه هزار و پانصد کیلومتری، به رقابت خواهند پرداخت .

XS
SM
MD
LG