لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

نخستین پیروزی کارپنتر در ایندی کار


نخستین پیروزی کارپنتر در ایندی کار
نخستین پیروزی کارپنتر در ایندی کار

مسابقات اتومبیلرانی ایندی کار آی. آر. ال کنتاکی با پیروزی اد کارپنتر به پایان رسید.

اد کارپنتر موفق شد برای اولین بار عنوان نخست هفدهمین مرحله از مسابقه های اتومبیلرانی ایندی کار که دیروز در پیست کنتاکی برگزار شد را به نام خود ثبت کند. کارپنتر مسیر دو کیلومتر و چهارصدمتری پیست ایندی سیصد را ۲۰۰ بار دور زد تا زودتر از سایررقبا از خط پایان عبور کند. این نخستین عنوان نخست کارپنتر در سری ایندی کار است. پس از کارپنتر داریو فرانکیتی اسکاتلندی به مقام دوم رسید تا همچنان در صدر رده بندی کلی این مسابقات بماند. پس از فرانکیتی، اسکات دیکسون رده سوم را به دست آورد. البته در رده بندی کلی، پس از فرانکیتی، ویل پاور که در این مسابقه رده نوزدهم را به خود اختصاص داد، درجایگاه دوم قرار دارد. آخرین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی ایندی کار دوهفته دیگر در لاس وگاس برگزار خواهد شد.

کرت بوش برای دومین بار به مقام نخست مسابقات نسکار اسپرینت کاپ دست یافت. در ادامه مسابقات اتومبیلرانی نسکار و از جام اسپرینت، کرت بوش به مقام نخست پیست دوور در ایالت دلاور رسید. بوش مسیر یک کیلومتر و ششصد متری این پیست را چهارصد بار دور زد تا هم به مقام نخست دست پیدا کند و هم ۴۷ امتیاز به دست آورد. ۴۷ امتیازی که او را در جدول رده بندی کلی این مسابقات از مکان نهم به رده چهارم رساند. پس از بوش، جیمی جانسون دارنده پنج عنوان قهرمانی جام اسپرنیت و مدافع عنوان قهرمانی دوم شد و کارل ادواردز هم رده سوم را به خود اختصاص داد. پس از سه مرحله مسابقات اسپرینت کاپ، کارل ادواردز و کوین هارویک مشترکاً در صدر جدول رده بندی قرار دارند.

در رالی قهرمانی جهان سباستین اوژیه با پیروزی در کشور خود فاصله اش با صدر رده بندی کلی مسابقات جهانی رالی را کاهش داد. در حالیکه تنها دو مرحله به پایان مسابقات جهانی رالی باقی مانده، سباستین اوژیه، راننده تیم سیتروئن، با استفاده از خروج مدافع عنوان قهرمانی سباستین لوب به دلیل خرابی موتور خودرویش از این مسابقه، توانست با ثبت زمان سه ساعت و شش دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه مقام نخست را به دست آورد تا فاصله اش را با صدر جدول به سه امتیاز کاهش دهد. پس از اوژیه فرانسوی، دانیل سوردوی اسپانیایی و پیتر سولبرگ نروژی به ترتیب دوم و سوم شدند. اما در رده بندی کلی این مسابقات، هموطن و هم تیمی اوژیه، سباستین لوب، قهرمان هفت دوره این مسابقات در صدر قرار دارد و اوژیه و میکو هیروونن به ترتیب رده های دوم و سوم را در اختیار دارند.

XS
SM
MD
LG