لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۹

اعلام فیلم‌های جشنواره کن؛ غیبت فیلم‌های هالیوود، نقش پررنگ نیکول کیدمن


نیکول کیدمن در چهار فیلم هنرنمایی کرده است.
نیکول کیدمن در چهار فیلم هنرنمایی کرده است.

جشنواره کن، اسامی فیلم های امسال را اعلام کرد و هیچ فیلمی از استودیوهای فیلم در هالیوود در این جشنواره بین المللی و معتبر حضور ندارد.

روز پنجشنبه برنامه نمایشهای سینمایی هفتادمین جشنواره فیلم کن اعلام شد. «پییر لسکور» مدیر جشنواره پیش از اعلام اسامی فیلمها گفت «هر روز شگفتی جدیدی از سوی پرزیدنت ترامپ داریم و امیدواریم که جشنواره تحت الشعاع خبرهای کره شمالی و سوریه قرار نگیرد.»

جشنواره شامل نمایش ۴ فیلم در خارج از رقابتها، ۳ نمایش نیمه شبی، یک نمایش ویژه و ۹ فیلم اول می شود که از بین ۱۹۳۰ فیلم برگزیده شده اند. ۱۸ فیلم در بخش رقابتی حضور دارند.

سوفیا کوپولا یکی از ۱۲ کارگردان زن در جشنواره کن امسال
سوفیا کوپولا یکی از ۱۲ کارگردان زن در جشنواره کن امسال

پییر لسکور در ادامه صحبتهایش گفت در جشنواره کن امسال ۱۲ فیلم از کارگردانهای زن نمایش داده خواهد شد که از سال های پیش بیشتر است.

در بین فیلمهای کوتاه: اثری از «الهاندرو ایناریتو» و همچنین فیلم کوتاهی به نام «بیا شنا کنیم» از «کریستن استوارت» نمایش داده خواهد شد.

ال گور - سیاستمدار آمریکایی
ال گور - سیاستمدار آمریکایی

فیلمهایی با مضمون سیاسی: مستندی از «ال گور» سیاستمدار امریکایی نیز از فیلمهای جشنواره است که تلاشهای وی را در آگاه سازی مردم نسبت به تغییرات آب و هوایی به تصویر می کشد. «گور» در این مستند مردم و دولتها را تشویق می کند تا از انرژی قابل تجدید استفاده کنند. و مستندی از «ونسا ردگریو» هنرپیشه کهنه کار بریتانیایی در مورد مهاجرانی که طی یک قرن گذشته از مناطق جنگ زده اروپا فرار کرده اند.

مستند «دریای اندوه» نخستین پروژه کارگردانی ونسا ردگریو ۸۰ ساله است و «اما تامسون» و «رالف فینس» در مستند او حضور دارند.

ونسا ردگریو
ونسا ردگریو

فیلمهای رقابتی از کشورهای روسیه، فرانسه، آلمان و بلژیک هستند. از ستاره های هالیوودی که در فیلمهای امسال می درخشند می توان به «هواکین فینیکس» در فیلم «تو واقعا هرگز اینجا نبودی»، «رابرت پتینستون» در فیلم «وقت خوب» و نیکول کیدمن اشاره کرد که در ۴ اثری که در جشنواره کن حضور دارند بازی کرده است.

دو تا از فیلم ها در بخش رقابتی هستند: فیلم «کشتن یک آهوی مقدس» و «فریب خورده» با کارگردانی «سوفیا کوپولا». بخشی از سریال «بالای دریاچه» با بازی نیکول کیدمن در شکل یک نمایش ویژه اکران خواهد شد و فیلم «چطور در مهمانی با دخترها صحبت کرد» در بخش غیر رقابتی نمایش داده می شود.

جشنواره فیلم کن ۱۸ تا ۲۸ ماه می برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG