لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۲۹

گزارش تصویری صدای آمریکا از فرش قرمز فستیوال فیلم کن


گزارش تصویری صدای آمریکا از فرش قرمز فستیوال فیلم کن
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

هفتاد و پنجمین دوره فستیوال فیلم کن روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت با حضور هیات داوران بر فرش قرمز این جشنواره که یکی از معتبرترین رقابت‌های سینمایی دنیاست، افتتاح شد.

هفتاد و پنجمین دوره فستیوال فیلم کن روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت با حضور هیات داوران بر فرش قرمز این جشنواره که یکی از معتبرترین رقابت‌های سینمایی دنیاست، افتتاح شد. اصغر فرهادی، کارگردان نام‌آشنای ایرانی یکی از هشت داور بخش مسابقه این دوره از فستیوال است. آقای فرهادی در این افتتاحیه با اشاره به اعتراضات سراسری در ایران گفت: «خوشحالم که عضو هیات دوران کن هستم. اما این خوشحالی عمیقی نیست. با توجه به اتفاقاتی که این روزها در کشورم رخ می‌دهد. خیلی از ایرانی‌ها اصلا نمی‌توانند واقعا خوشحال باشند.»

او خطاب به حاضران گفت: «شما حتما باید در مورد فشارهای اقتصادی و سیاسی که مردمم از سر می‌گذرانند، ناامیدی و افقی که برای مردم روشن نیست، شنیده باشید.»

این کارگردان افزود: «مردمی که گذشته پرافتخار، فرهنگ و تاریخ غنی دارند، این همه نخبه در داخل کشور و جهان دارند و این همه ثروت منابع طبیعی دارند، طاقتشان تمام شده. نمی‌توانم صادقانه بگویم خوشحالم چون هیچ‌ چیز الان خیلی از مردم ایران را خوشحال نمی‌کند.»

XS
SM
MD
LG