لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۷

یک خانواده ایرانی‌کانادایی از احتمال بازداشت فرزند‌شان در ایران خبر داده‌اند


بهنوش بهرامی نیا
زن ۳۵ ساله که خانواده او می‌گوید در ایران ناپدید و بازداشت شده است.
بهنوش بهرامی نیا زن ۳۵ ساله که خانواده او می‌گوید در ایران ناپدید و بازداشت شده است.

شبکه خبری گلوبال نیوز کانادا در یک گزارش اختصاصی به سراغ خانواده کانادایی ایرانی‌تبار رفته و احتمال داده فرزندشان توسط حکومت ایران بازداشت شده باشد.

در گزارش این شبکه، از امیر بهرامی‌نیا در حالی که در یک مصاحبه گریه می‌کند، نقل شده که بهنوش دختر ۳۵ ساله او به همراه شریک زندگی‌اش به نام متیو صفری (مجید) در ششم نوامبر (۱۵ آبان) ۲۰۲۱‌ وارد تهران شدند و از آن زمان از آنها خبری نیست.

خانواده بهرامی‌نیا می‌گوید اطمینان دارد بهنوش در ایران است اما هنوز با خانواده تماسی نگرفته‌ است. خانواده می‌گوید آنها قرار بود از تهران به جزیره کیش بروند و خانه‌ای بخرند.

بهنوش بهرامی‌نیا پیشتر هم به ایران سفر کرده بود اما هیچ مشکلی نداشت.

هرچند پدر بهنوش بهرامی‌نیا مستقیما از بازداشت احتمالی او نگفته اما منابع نزدیک به خانواده این زن جوان گلوبال نیوز کانادا گفته‌اند که حکومت این دو نفر را به دلایل «امنیتی» زندانی کرده است.

هنوز هیچ منبعی در جمهوری اسلامی به این خبر واکنش نشان نداده است. در دو سال اخیر نام بهنوش بهرامی‌نیا و مجید صفری در سایت های حقوق بشری به عنوان بازداشتی ثبت نشده است.

حساب توئیتری انگلیسی برای کمک به افرادگروگان‌گرفته شده نیز با بازنشر روایت خانواده بهنوش بهرامی‌نیا، پرسیده «آیا او یک قربانی دیگر گروگانگیری توسط رژیم ایران است؟»

دفتر وزیر خارجه کانادا در واکنش به ابراز نگرانی درباره این زوج گفته از موضوع آگاهی دارد و در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر است.

XS
SM
MD
LG