لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۸

شهروند کانادایی پس از آزادی: افراد شبکه حقانی به همسرم تجاوز کردند


جاشوا بويل، شهروند کانادا و خانواده‌اش پس از پنج سال اسارت در بند شبکۀ حقانی در پاکستان به کانادا بازگشتند.

جاشوا و همسرش در سال ۲۰۱۲ هنگام ديدار از افغانستان توسط طالبان به اسارت گرفته شدند و پس از مدتی به پاکستان منتقل شدند و تا زمان آزادی در اسارت شبکۀ حقانی بودند.

دولت آمريکا و پاکستان پس از پنج سال سرانجام موفق شدند خانواده کانادايی-آمريکايی بويل را از اسارت شبکۀ حقانی در پاکستان آزاد کنند.

اين زوج و سه فرزندشان جمعه شب، ۲۱ مهر وارد فرودگاه کانادا شدند. جاشوا بويل، شهروند کانادایی به محض ورود به کانادا در مصاحبه با خبرنگاران گفت که افراد شبکه حقانی به همسرش تجاوز کردند و دختر نوزادی که فرزند چهارمشان بود را کشتند.

او گفت: عملکرد شيطانی شبکه حقانی در به اسارت گرفتن يک زائر و همسر باردارش که در منطقۀ تحت کنترل طالبان در افغانستان داشت به روستائيان ساده کمک می‌کرد فقط نشانۀ حماقت آنهاست، همين حماقت باعث کشته شدن دختر نوزادم و منجر به تجاوز به همسرم شد.

کيتلين کولمن، اهل ايالات پنسيلوانيا در آمريکا هنگام ديدار از افغانستان باردار بود. این زوج در مدت اسارت صاحب سه فرزند ديگر شدند که فرزند چهارم توسط شبکۀ حقانی به قتل رسيد.

رئيس جمهوری آمريکا از آزادی و بازگشت آنها ابراز خوشنودی کرده است.

شبکۀ حقانی به رهبری سراج الدين حقانی توسط طالبان رهبری می شود اما ساختاری مستقل دارد، و مقر آن در پاکستان است. شبکۀ حقانی در فهرست تشکيلات تروريستی ايالات متحده قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG