لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

ابراز نگرانی کانادا نسبت به تداوم خشونت ها در تایلند


وزیرامورخارجه کانادا از تداوم خشونت ها در بانکوک ابراز نگرانی کرده است.

لارنس کانن، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه (۱۴ ماه مه)، با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است کانادا از خشونت های اخیر و کشته شدن شهروندان بانکوک عمیقاً نگران است.

در این بیانیه آمده است کانادا از همه احزاب تایلند مصرانه می خواهد خویشتنداری کنند واختلاف های سیاسی خود را به روش های صلح آمیز، شفاف و دموکراتیک حل و فصل کنند.

رسانه های کانادا روز جمعه از زخمی شدن یکی از خبرنگاران کانادایی مقیم بانکوک خبر دادند. این تبعه کانادایی که خبرنگار آزاد یک شبکه تلویزیونی فرانسه بود، یکی از سه خبرنگاری است که در درگیری های روز جمعه در بانکوک آسیب دیده است.

وزیر امور خارجه کانادا در بخش دیگری از بیانیه خود اعلام کرده سفارت کانادا در بانکوک به دلیل نگرانی های امنیتی جدی به طور موقت به روی عموم بسته شده است اما سفارت، خدمات اضطراری کنسولی برای شهروندان کانادایی در تایلند فراهم می آورد.

آقای کانن به شهروندان کشورش توصیه کرده تا از سفرهای غیر ضروری به بانکوک خودداری کنند و از تظاهرات گسترده و فراگیر سیاسی که به خشونت، جراحت و مرگ متنهی شده اند، دوری بجویند.

وزیر امور خارجه کانادا تاکید کرده شرایط بانکوک بسیار حساس و شکننده است و احتمال وقوع نا آرامی های داخلی، درگیری های خشونت بار و حمله به شدت افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG